آتلیه طراحی سالن زیبایی

آتلیه طراحی سالن زیبایی

آتلیه طراحی سالن زیبایی یکی از تخصصی‌ترین فعالیت‌ها در حوزه معماری داخلی است، شناسایی نیازهای یک فضا اصلی‌ترین نکته در طراحی سالن زیبایی است.طراحی سالن زیبایی

طراحی سالن زیبایی با دقت فراوانی باید همراه باشد، اصلی‌ترین نکته در این باره توجه به کارکردهای هر قسمت از یک سالن زیبایی است. قسمت‌هایی که هر کدام نیاز، کارکرد و نیروهای مخصوص به خود را دارد. علاوه بر کارکرد سلیقه نیز یک اصل مهم در سالن زیبایی است. زیرا مخاطبان این عرصه عموما بانوان هستند که دقت بسیاری در جزئیات دارند.

آتلیه طراحی سالن زیبایی با نگاهی به شعار مجموعه پی‌ال‌پی شکل گرفته است. دقت به جزئیات ما را در دپارتمان طراحی سالن زیبایی هلدینگ پی‌ال‌پی بر آن داشت که علاوه بر اتفاقات مرسوم طراحی اعم از جانمایی و نقشه‌کشی سالن اقدام به طراحی سه‌بعدی با چینش تجهیزات کنیم تا کارفرما در آغاز راه نمای درست و دقیقی از آنچه تحویل او خواهد شد داشته باشد.

طراحی سالن زیبایی صرفا نرم‌افزاری نیست

آتلیه طراحی سالن زیبایی صرفا به چند متخصص نرم‌افزارهایی مانند ۳D MAX یا REVIT ختم نمی‌شود. ما در آتلیه طراحی سالن زیبایی هلدینگ ‌پی‌ال‌پی به دائقه جامعه، المان‌های معماری، تخصص اصلی سالن زیبایی، خدمات ارائه شده نیز توجه می‌کنیم.

طراحی سالن زیبایی ترکیبی از چند علم است. شناسایی متریال از نظر عمرانی، شناخت آبجکت‌های مبتنی بر سبک انتخاب شده و اطلاع از روند ساخت آن، مدل‌سازی یونیک آبجکت‌ها مانند آینه یا کنسول بر اساس جنس آن و دیگر مسائل مرتبط با نوع کارکرد هر بخش از سالن زیبایی است.

هنر طراحان سالن زیبایی پی‌ال‌پی این است که سعی می‌کنند هیچ سالنی را شبیه به سالن دیگر طراحی نکنند و این روند تولید خلاقیت را در آتلیه طراحی سالن زیبایی هلدینگ پی‌ال‌پی بالا می‌برد. طراحان خلاق و تولید علم در آتلیه طراحی پی‌ال‌پی همواره مد نظر مدیران هلدینگ پی‌ال‌پی و شخص مهندس علی خدادوستان بوده و طراحان آتلیه طراحی سالن زیبایی از نظر علمی و همچنین تسلط بر تخصص خود سرآمد هستند.

روند کار در آتلیه طراحی سالن زیبایی

  1. اطلاعات اولیه ارائه شده از سوی کارفرما

اطلاعات ارائه شده از سوی کارفرما شامل علایق مانند رنگ دلخواه، قسمت‌های اضافه‌تر از هر آنچه در قسمت‌های کارکردی سالن زیبایی مطرح است مانند بخش استراحت یا آتلیه عکاسی سالن، کارکردهای تخصصی مد نظر وی در سالن زیبایی است.

  1. اطلاعات مکانیرندر طراحی سالن یگانه‌آرا3

مهندسین اجرایی دکوراسیون پی‌ال‌پی زیر نظر شخص مهندس علی خدادوستان مکان پروژه را بازدید کرده و اطلاعات کافی از متراژ، نقشه پلان سالن زیبایی، محدودیت‌ها مانند شکل تاسیسات و دیوارهای غیرقابل تخریب و همچنین شرایط بنا را در اختیار آتلیه طراحی سالن زیبایی قرار می‌دهند

  1. تولید نقشه‌ دو بعدی

در این مرحله از طراحی سالن زیبایی کار با جلسه‌ای موسوم به اسپرینت با حضور مهندس علی خدادوستان آغاز شده و محدودیت‌ها، نیازهای کارفرما و علایق وی و همچنین سبک طراحی بررسی و تعیین تکلیف شده و کار برای جانمایی آغاز می‌شود

  1. جانمایی

در این مرحله از طراحی سالن زیبایی چند نمونه از جانمایی بر اساس لاین‌های کارکردی سالن تهیه شده و بر اساس نقشه دو بعدی نقشه‌هایی با انتخاب هر قسمت از فضا که به چه لاینی اختصاص یافته مشخص شده و در نهایت کارفرما آلترناتیو مد نظر خود را تعیین کرده و انتخاب می‌نماید.

  1. تولید طراحی سه بعدی و انتخاب آبجکت‌ها

در این مرحله از طراحی سالن زیبایی آبجکت‌ها مانند آینه، کنسول، میزهای مانیکور با توجه به سبک طراحی انتخاب شده مدل سازی شده و رنگ، جنس و متریال آن انتخاب می‌شود. سپس هر یک از آبجکت‌های انتخابی و مدل سازی شده در طراحی سه بعدی قرار گرفته و رندر یا طرح سه بعدی سالن زیبایی تولید می‌شود.

  1. تاییدیه کارفرما

پس از مشاهده تصاویر استخراج شده از طراحی سالن زیبایی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد و وی از تمام جزئیات که به دقت طراحی شده از نوع رنگ، جنس و متریالی که به کار خواهد رفت اطلاع خواهد یافت و در نهایت در صورت نیاز به تغییر کلیه مراحل فوق تکرار شده و تاییدیه کارفرما گرفته خواهد شد.

بدین ترتیب روند کار آتلیه سالن زیبایی هلدینگ‌ پی‌ال‌پی تعیین شده و هدف ما اول تحقق شعار هلدینگ پی‌ال‌پی که همانا “به جزئیات دقت کنید” بوده و در درجه بالاتر رضایت کارفرما و تصور وی از سالنی که در اختیار خواهد داشت را محقق می‌کند.

طراحی سالن زیبایی یک تخصص علمی است، سالن خود را به حرفه‌ای‌ها بسپارید.

مطالب مرتبط:

> نکات مهم برای راه اندازی و افزایش مشتری سالن زیبایی

> چگونه یک سالن ناخن راه اندازی کنیم؟

> ۶ اشتباه رایج مدیران سالن زیبایی

× با کارشناسان ما مشورت کنید