چگونه یک سالن ناخن راه اندازی کنیم؟/۱/

کارهای سالن زیبایی و راه اندازی مجموعه ناخن بسیار راحت‌تر از دیگر کسب و کارها برای بانوان است از این رو اغلب افرادی که در این حوزه اندک آموزشی هم دیده باشند با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور می‌توانند یک سالن ناخن کوچک برای خودشان راه اندازی کنند. این بدان معناست که زمان کمتری را صرف جویدن ناخن‌های خود باید صرف کنید و بیشتر به مشتریان بپردازید. شاید امروز اصلی‌ترین مسئله درخواست مجوز و انتخاب فضایی مناسب به منظور راه اندازی این کسب و کار است. زیرا بسیاری تصور می‌کنند باید در مناطق لوکس هر شهر خدمات زیبایی ارائه کنند. اما واقعیت این است که نگرانی اصلی ارائه خدمات مناسب باشد و اگر کار خوبی ارائه شود نیازی به صرف هزینه برای مکان نیست. مهمترین مسئله برای راه اندازی یک سالن ناخن ارائه کار زیبا و در نهایت رضایتمندی مشتری خواهد بود.

چگونه سالن ناخن راه اندازی کنید؟

پیشنهاد ما به عنوان متخصصان طراحی و اجرا دکوراسیون سالن زیبایی این است که قبل از هر کاری در به کسب تجربه بپردازید حتی اگر آن کار بسیار ساده به نظر برسد. این بدین معنی است که قبل از راه اندازی یک سالن برای ارائه خدمات ناخن حتما پیش از آن در یک سالن زیبایی کار کرده و تجربه خود را بالا ببرید. تبدیل شدن به یک تکنسین ناخن با تمام جوانب آن درک بهتری از مهارت و خواسته مشتریان به شما ارائه می‌کند. با گذشت زمان، این تخصص، مستقیم در موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین در زمینه زیبایی کمک به شما کمک خواهد کرد.

اگر قصد دارید خیلی سریع کسب و کار سالن ناخن خود را راه اندازی کنید بهتر است به صورت پاره وقت در حالی که کارهای راه اندازی سالن را انجام می‌‍دهید در یک سالن کار کنید.

در این راه لازم است علاوه بر تخصص به جنبه اداره سالن ناخن خود نیز توجه کرده و از این بابت مطمئن باشید. این برای تبدیل شدن به یک کارآفرین تمام عیار به شما خیلی در اداره سالن ناخن کمک خواهد کرد.

مشخص کنید به چه قشری قصد ارائه خدمات سالن ناخن را دارید؟

در این راستا لازم است بدانید به چه قشری خدمت رسانی خواهید کرد و چه تجهیزاتی به نسبت آن نیاز دارید از این رو داشتن یک مشاور تخصصی در انتخاب لوکیشن با توجه به هدف و نیاز شما بسیار لازم است. در این موارد شرکت پی‌ال‌پی می‌تواند مشاوری مطمئن در کنار شما باشد و شما را در این راستا راهنمایی کند. مجموعه پی‌ال‌پی از آنجایی که به صورت تخصصی دپارتمان سالن زیبایی راه اندازی کرده و تمرکز بر جزئیات برای این هلدینگ مهم است بهترین مکان را نسبت به بودجه و خدماتی که قصد راه اندازی آن را دارید در اختیارتان قرار خواهد داد.

هدف شما مهم‌ترین مسئله است، هدف شما نیازهایتان را مشخص کرده و در موقعیت مکانی، نیارهای سالن ناخن شما و نوع کارکنانتان را مشخص خواهد کرد.

هیچوقت بدون مجوز کار نکنید

در ایران مباحثی چون فرار مالیاتی، دست و پا گیر بودن قوانین و همچنین نبود سازوکار حمایتی برای همه کسب و کارها متاسفانه بسیاری را بر این میدارد که کار بدون مجوز انجام دهند همین امر ممکن است در طولانی مدت برای شما دردسر ساز شود. همین موضوع باعث می‌شود زمانی که کسب و کار شما رونق لازم را گرفت با ارگان‌هایی مواجه شوید که چوب لای چرخ کسب و کارتان قرار می‌دهند پس از همین ابتدا خیال خود را راحت کنید و مجوزهای لازم را بگیرید.

از همین امروز برای سالن ناخن خود پس انداز کنید

همیشه توسعه کار را فراموش نکنید اگر امروز سرمایه اولیه راه اندازی سالن ناخن را دارید خیلی خوب است اما همیشه به فکر توسعه کسب و کار خود باشید و برای آن سرمایه جمع کنید این به شما در اتفاقات غیرمترقبه مانند افزایش ناگهانی اجاره بها یا خراب شدن یکی از تجهیزات هم کمک خواهد کرد هرچند اگر اتفاقی هم نیافتد شما کسب و کارتان را با آن توسعه خواهید داد.

در نهایت محاسبه کنید هزینه راه اندازی چقدر بوده یا در ادامه راه چقدر هرینه خواهید داشت

همیشه راه اندازی یک کسب و کار می‌تواند با سرمایه شما همخوانی داشته و به طور مثال سالن ناخن خود را راه اندازی کنید اما باید بدانید صرفا راه اندازی اصل نیست و باید بدانید تا رسیدن سالن ناخن به سوددهی شما نیازمند سرمایه هستید زیرا یک سالن زیبایی از روز اول هزینه‌های نگهداری، فرسوده شدن تجهیزات، کارمندان را خواهد داشت و پیش بینی هزینه‌ها شما را چند گام به جلو خواهد انداخت.

در ادامه برخی تصاویر قسمت سالن ناخن که توسط شرکت پی‌ال‌پی اجرا شده است را مشاهده می‌فرمایید:

در ادامه این سلسله مطالب در مورد راه اندازی سالن ناخن به شما در مورد برخی هزینه‌های راه اندازی، مجوزهای مورد نیاز و تجهیزات لازم برای سالن ناخن را معرفی خواهیم کرد.

فراموش نکنید با هلدینگ پی‌ال‌پی می‌توانید از تمام این مراحل را با اطمینان و آرامش خیال عبور کنید و تنها نظاره‌گر پیشرفت و راه اندازی کسب و کارتان باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *