شرایط تاسیس کلینیک پوست و مو

در سال‌های اخیر با توجه به تقاضای بازار و اکثرا بانوان برای خدمات پوست و کلینیک پوست مو رشد فزاینده درخواست برای تاسیس کلینیک پوست و لیزر را شاهد هستیم. اما عبور از مراحل گرفتن مجوز کسب و کار کلینیکی در حوزه پوست و مو کار آسانی نیست و همچنین یکی از مهم‌ترین خدمات ارائه شده در این مراکز لیزر پوست است.
از همین رو تصمیم گرفتیم در این مطلب شما را با مراحل تاسیس کلینیک پوست و مو آشنا کرده و همچنین درخصوص انتخاب مکان و همچنین تجهیزات مورد نیاز و دکوراسیون آن اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.
سوالاتی که در خصوص تاسیس کلینیک زیبایی یا کلینیک پوست و مو مطرح است شامل، شرایط اخذ مجوز تاسیس کلینیک پوست و مو چیست؟؛ مجوز لیزر را چگونه باید گرفت؟ هزینه‌های پرداختی برای اخذ مجوز چقدر است؟ چگونه جواز تاسیس بگیریم؟ و دیگر سوالاتی که همواره مشتریان ما سوال می‌کنند.
رقابت در این حوزه بسیار بالاست و یکی شواهد این مدعا تعداد تبلیغاتی است که در این حوزه انجام می‌شود. در چند سال اخیر کلینیک‌های پوست و مو موفقی در کشور تاسیس شده است. تاسیس کلینیک موفق نیازمند خدمات دهی متفاوت، استفاده از تجهیزات مدرن و نیروهای متخصص است.
در همین وهله اول نکته مهمی را اشاره کنیم، در کلینیک پوست و مو که امور پزشکی انجام می‌شود نیازمند حضور یک پزشک متخصص در این حوزه است. فراموش نکنید موسسه زیبایی پوست و مو با کلینیک پوست و مو متفاوت است و فرق آن در همین موضوع است که در کلینیک نیازمند حضور یک پزشک متخصص هست اما در موسسه زیبایی چنین چیزی الزام آور نیست.
مزایای اخذ مجوز مراکز زیبایی و بهداشتی مانند کلینیک پوست و مو
هر کاری وقتی پشتوانه قانونی داشته باشد می‌تواند مزایای زیادی را عاید دارنده جواز کرده و باعث رشد آن شود. از مزایای ثبت قانونی مراکز زیبایی و بهداشتی می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:
با ثبت موسسه زیبایی بدین معنی است که به کسب و کارتان وجه قانونی بخشیده و می‌توانید خدماتی همچون لیزر، پوست و مو را ارائه دهید.
پس از ثبت کسب و کار خود می‌توانید به راحتی تابلو نصب کنید و از مزایای تبلیغات آن بهره‌مند شوید.
در این راستا پس از کسب مجوز قانون پشتیبان شماست و دیگر رقبا نمی‌توانند از نام و اعتبار شما سواستفاده کنند و هرگونه تخلف در این زمینه عواقب قانونی خواهد داشت.
با تاسیس کلینیک پوست و مو شما بازار بزرگتری در اختیار دارید و رقبت با افراد فعال در حیطه کاری خودتان باعث رشد فعالیت و موفقیت شما می‌شود.
برای اخذ مجوز کلینیک پوست و مو چه مدارکی لازم است؟
اظهارنامه مربوط به موسسات تجاری را تکمیل کرده و دو نسخه از آن را ارائه دهید.
اساسنامه مربوط به موسسات غیر تجاری را تکمیل نموده و سپس دو نسخه از آن را ارائه دهید.
اعضای هیات مدیره و شرکای باید مدارک شناسایی خود را از حمله شناسنامه و کارت ملی ارائه کنند.
اشخاص حقوقی باید آخرین تغییرات موسسه که در روزنامه ثبت شده است را در قالب کپی از روزنامه رسمی تحویل دهند.
در صورتی که وکیل، این امور را انجام می‌دهد، اصل برگه وکالتنامه یا کپی برابر اصل آن را باید تحویل دهد.
اصل برگه قیم نامه یا کپی از آن را باید در صورت لزوم ارائه شود
حضور حداقل دو نفر شخص حقیقی با حقوقی الزامی است.
نشانی و کدپستی موسسه را به صورت دقیق باید اعلام کنید
تلفن ثابت و تلفن همراه شخص مدیرعامل باید اعلام شود
حداقل ۱۰۰ هزار تومان سرمایه برای ثبت شرکت لازم است
میزان سهم هر کدام از شرکا باید تعیین شود
سمت هر کدام از اعضا باید مشخص گردد
وضعیت حق امضا باید روشن شود
در صورتی که سرمایه شرکت غیرنقدی است باید تقویم شده و به مدیرعامل تحویل داده شود.
با داشتن مجوز کلینیک زیبایی یا پوست و مو چه خدماتی می‌توان ارائه کرد؟
پس از ثبت موسسه زیبایی، شما می‌توانید خدمات بهداشتی و زیبایی ارائه کنید اما باز تاکید می‌کنیم شما مجوز کار درمانی نداشته و برای آن نیازمند مجوز وزارت بهداشت هستید
در این خصوص خدماتی همچون آرایش و زیبایی چهره (میکاپ) ارائه دهید
خدمات پوست و مو با این مجوز قابل انجام است. همچنین لیزر شامل خدمات درمانی نبوده و می‌توانید با این خدمت را نیز ارائه کنید البته این کار منوط به دریافت گواهی مربوطه است.
شما با مجوز موسسه زیبایی و لیزر می‌توانید خدمات ژل و بوتاکس ارائه کنید اما باید در نظر داشته باشید هرگونه مسئولیت و ارائه این خدمات برعهده شما خواهد بود.
مراحل اخذ مجوز
ابتدا باید طراحی موضوع انجام شود. این مرحله بسیار مهم است و بهتر است از مشاوران حقوقی مشورت بگیرید. موضوع موسسه باید به صورت حقوقی و تخصصی نوشته شود و موسسین توانایی انجام چنین کاری را ندارند. مشاوره با کارشناسان در این زمینه می تواند به شما کمک کند.
در این مرحله از باید اوراق موسسه تنظیم شود. شما باید رویه حقوقی را بدانید تا بتوانید اوراق موسسه را به درستی بنویسید. این مرحله هم کاملا تخصصی است.
مدارک را باید به صورت الکترونیکی ارسال کنید و تاییدیه نام را بگیرید. نام انتخابی شما باید تمامی شرایط لازم را داشته باشد تا پذیرفته شود. مشاوره تاییدیه نام با کارشناسان ما می تواند در زمینه ثبت موسسه زیبایی به شما کمک کند.
پرونده، مدارک و نام باید مورد تایید کارشناسان مربوطه قرار بگیرد.
ارسال مدارک لازم را باید انجام دهید.
پیش نویس صادر می شود و باید برای آگهی ثبت شرکت اقدام نمایید.
شما باید برای آگهی در روزنامه کثیرالانتشار اقدام کنید.
شرایطی باید فراهم باشد تا شما بتوانید اقدام نمایید. این شرایط عبارتند از :

محیط کاری شما بررسی می شود. تمامی فضایی که قرار است برای امور بهداشتی و زیبایی مورد استفاده قرار بگیرد باید از نظر بهداشتی تایید شود. معمولا برای این مکان ها محیطی آرام و امن که از شلوغی به دور باشد، باید انتخاب نمایید.
باید تجهیزات و امکانات لازم را داشته باشید. مثلا برای انجام امور لیزر باید دستگاه های مخصوص آن را داشته باشید.
برای فعالیت در زمینه های زیبایی باید نیروهایی متخصص در اختیار داشته باشید که گواهی های معتبری برای فعالیت در این زمینه داشته باشند.
بهتر است برای انجام امور زیبایی با دستگاه، پزشک استخدام کنید تا به عنوان سرپرست فعالیت نماید.
محیط انتخابی شما باید کاملا آرام و به دور از هر گونه استرسی برای مشتریان باشد.
در خصوص انتخاب مکان سعی کنید قبل از خرید هرگونه تجهیزات و مکان با کارشناسان معماری مجموعه پی‌ال‌پی مشورت کرده و در این خصوص در مورد تجهیزات و همچنین طراحی سالن و کلینیک زیبایی خود مشورت کنید. ما با بیش از ۱۵ سال کار تخصصی در حوزه طراحی و اجرای دکوراسیون کلینیک پوست و مو در کنار شما هستیم.

اینستاگرام مجموعه پی‌ال‌پی

بیشتر بخوانید:

بررسی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی سوفیا در ایالات متحده

۴ ترفند برای افزایش درآمد آرایشگاه

سالن ناخن کوچک ۳۰ متری خودت را داشته باش

× با کارشناسان ما مشورت کنید