مشتری خود را بشناسید و با او همدلی کنید

بزرگترین مهارت در ارائه خدمات به مشتری همدلی با او است. این موضوع بدان معناست که هریک از نیروهای سالن آرایشگاه خود را به جای مشتری گذاشته و خدماتی به او ارائه کند که از هر نظر برای خود نیز در جایگاه مشتری نیاز دارد. همدلی با مشتری در واقع درک بهتر شرایط او و یافتن راهی برای بهبود وضعیت فعلی آن است.

وقتی در یک آرایشگاه مدیر به کارمندان خود می‌آموزد که از دید مشتری مسائل را نگاه کنند، این موضوع به طرز شگفت‌انگیزی سطح کیفیت خدمات به مشتریان را بالا می‌برد و در نهایت به رضایت هرچه بیشتر مشتری منجر خواهد شد. به یاد داشته باشید، بسیاری از کارمندان هرگز مشتری خودشان نبوده‌اند، هرگز به خدمات و محصولی که در آرایشگاه ارائه می‌کنند نیاز نداشته‌اند و نمی‌توانند ذهنیت مشتری را درک کنند. بنابراین؛ آن‌ها ارتباط خوبی با مشتری نداشته و همدلی، دلسوزی و پیش‌بینی نیازهای مشتری برای ایشان دشوار است.


چگونه هنر می‌تواند به رشد مشتریان شما کمک کند؟


مهم‌تر از هر موضوعی در یک آرایشگاه یا حتی سازمان اداری این است که درک کند کسب و کار تنها یک معامله یا ارائه خدمات و کسب پول نیست بلکه دقت کافی و لازم است برای آن‌که بتواند بار دیگر مشتری را به سمت خود جلب کند و درک واقعی که وی می‌تواند در روز روی مشتری تاثیر گذاشته و از نظر شغلی و شخصی نیز خود را ارتقا دهد.

بهبود همدلی تیم آرایشگاه با مشتری باید در محیط کار شما به یک فرهنگ تبدیل شود و این فرهنگ به نحوه رفتار افراد دورنی سازمان و افراد خارج از مجموعه شما تعریف می‌شود. از کارمندان خود بخواهید در هر بخش از سالن زیبایی مشتری خود را تعریف کنند و خواهید دید که پاسخ‌های متفاوتی دریافت خواهید کرد. حقیقت این است که مشتری اصلی شما شخصی است که روزانه با او در ارتباط هستید و با او ارتباط برقرار می‌کنید و بیشتر از همه او تحت تاثیر خدمات شما است.


وظیفه منشی در سالن زیبایی چیست؟


همیشه به یاد داشته باشید پرسونای مشتریان شما در نهایت به این منجر خواهد شد که همه کارمندان شما بدانند دقیقا با چه نوع مشتری در ارتباط هستند و دغدغه‌های او چیست و بتوانند در راستای نیازهای او فعالیت کرده و در کنار او باشند و رضایت او را کسب کنند و با مشتری همدلی کرده و در واقع این موضوع به یک فرهنگ در کسب و کار زیبایی شما تبدیل شود.

از اینستاگرام مجموعه پی‌ال‌پی دیدن کنید

 

× با کارشناسان ما مشورت کنید