۵ نکته برای زندگی سالم از زبان زلانا

تحقیقات جدید نشان می‌دهد در حالی که همه‌گیری باعث افزایش زندگی سالم برای بسیاری شده است؛ ۳۹ درصد از آمریکایی‌ها بیان کرده‌اند که سلامت آن‌ها بهبود نیافته است و تقصیر اصلی را به طور کامل بر عادت‌های بد می‌اندازند. بر اساس نظرسنجی جدید شرکت بهداشت و رفاه  Juice plus در ایالات متحده ۵۸ درصد از آمریکایی‌ها گفتند که قرنطینه الهام بخش چشم‌انداز جدید و اولویت‌های مختلف در زندگی آن‌ها شده است. بر این اساس افرادی اعتراف کردند که عادت‌های بدی در خود ایجاد کرده و می‌گویند می‌خواهند حداقل یکی از آن‌ها را ترک کنند. ۲۷ درصد معتقدند بدترین رفتار در این دوران دیدن تلویزیون بیشتر است، ۲۸ درصد نیز معتقدند بیشتر صرف سرگرمی در سیستم‌های مختلف کرده‌اند و ۲۷ درصد نیز دیر خوابیدن را از اثرات منفی دوران کرونا ذکر کرده‌اند.

بیش از یک سوم افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند گفته‌اند می‌خواهند فرد بهتری باشند. با استفاده از این فرصت، زندگی سالم‌تر و بهتر را در دستور کار خود قرار داده و بیش از ۳۵ درصد سلامت روانی را بر همه چیز مقدم می‌دانند؛ ۳۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی داشتن اندامی مناسب و رژیم متعادل را در اولویت کار خود قرار دادند و ۳۰ درصد نیز نخوردن غذای آماده و ترک آن را از اولویت‌های خود اعلام کرده‌اند.

دکتر زلانا مونتمینی دانشمند مشهور رفتارشناسی و روانشناس مثبت‌گرا ۵ نکته ساده را ارائه کرده تا زندگی بهتری را در این دوران سپری کنید:

۱٫مثبت سازی جعلی نکنید: همه احساسات را بپذیرید، حتی منفی‌ها را؛ هنگامی که بتوانیم در مورد آنچه در گذراندن هستیم را درک کرده و به آن اذعات کنیم و با خود صادق باشیم احساسات منفی تاثیر کمتری بر ما خواهد داشت. سپس ما می‌توانیم افکار خود را به تفکرات امیدوار کننده‌تر تغییر دهیم و برای پیشروی در فعالیت‌ها و اهداف خود اقدام کنیم.
۲٫فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی کنید: گفتن اینکه می‌خواهید فعال بمانید بسیارعالی است، اما مستلزم این است که آن را در تقویم خود قرار دهیدتا زمان را مانند کارهای دیگر مدیریت کنید. فعال بودن برای سلامت روان ما معجزه می‌کند. اگر برای داشتن انگیزه سخت کار کنید، با یک دوست شریک شوید و یکدیگر را مسئول بدانید. به جای ملاقات با مردم برای صرف یک قهوه، برای پیاده‌روی با یکدیگر ملاقات کرده و در حین حرکت به نتیجه برسید.
۳٫ذهن آگاهی را تمرین کنید: ذهن آگاهی فقط به مدیتیشن محدود نمی‌شود و در عین حال می‌تواند واقعا قدرتمند باشد. همچنین مهم است که در طول روز تمرین کنیم تا در هر کاری که انجام می‌دهیم حضور کامل داشته باشیم. تحقیقات نشان داده است که مشارکت در لحظه، بهره‌وری و تعامل ما را بسیار افزایش می‌دهد. به جای اینکه خود را خسته کنید، یک عادت ایجاد کنید و در طول روز به خود نگاه کنید و حتی یک زمان گیر در تلفن برای خود ایجاد کرده و خود را بررسی کنید.
۴٫خوراک و لیست تماس‌ خود را با رسانه‌های اجتماعی بررسی و اصلاح کنید: این بیماری و همه‌گیری کرونا به ما کمک کرده که روابط سمی را از بین ببریم و دریابیم که بدون چه کسانی واقعا می‌توانیم زندگی کنیم. این موضوع را تنظیم کنید و از آن به عنوان یک ابزار استفاده کنید. افرادی را که باعث می‌شوند احساس کنید به اندازه کافی کار نمی‌کنید، افرادی را که همیشه خود را با آن‌ها مقایسه می‌کنید یا باعث می‌شوند احساس بدی نسبت به خودتان داشته باشید را دنبال نکنید.
۵٫فضایی متفاوت خارج از محل کار و خانه ایجاد کنید که فقط متعلق به شما باشد: این مکان می‌تواند کتابخانه، استودیو نقاشی، کلاس رقص یا هر آنچه از آن لذت می‌برید باشد. مطمئن شوید این مکان یا قعالیتی که انجام می‌دهید را آن قدر دوست دارید که که فراموش کنید در چه وضعیتی هستید و از لحظه لذت ببرید و البته این مربوط به حرفه یا خانواده شما هم نیست. این باعث می‌شود کودک درون شما پرورش پیاده کرده و جنبه‌های مختلف شما توسعه یابد. وقتی کاملا در چیزی که از آن لذت می‌برید غرق شویم همانطور که در دوران کودکی از آن لذت می‌بردیم از آن بهره خواهیم برد و این برای تازه سازی روح و ذهن بسیار موثر است.

دکتر زلانا می‌گوید: « چیزی که بسیاری از مردم متوجه آن نیستند این است که با برداشتن یک قدم ساده مانند خوردن یا نوشیدن سالم‌تر، ما بر ناخودآگاه خود تاثیر می‌گذاریم. در تغذیه خوب و ورزش بیشتر، ما به مغز و بدن خود می‌گوییم «من ارزشش را دارم» که تا این حد بر روحیه ما تاثیر مثبت می‌گذارد و همه ما را وادار می‌کند تا آنجا که ممکن است عادات سالم را حفظ کنیم. با این قدم‌های ساده ناخودآگاه حلقه بازخورد مثبت را در مغز خود تقویت می‌کنیم که وقتی در مورد آنچه در بدن خود قرار می‌دهیم دقت کنیم و این باعث رشد ارزش می‌شود.

منبع: SALONTODAY

این مطالب را هم به شما پیشنهاد میکنیم:

راهکارهای استفاده از ابزار دیجیتال در صنعت زیبایی

چگونه استرس را از بین ببریم و شادی بیشتری پیدا کنیم

سیستم‌های نوبت دهی آنلاین چه تاثیری در رشد مشتریان آرایشگاه دارد؟

× با کارشناسان ما مشورت کنید