با انواع استیج پدیکور سالن زیبایی آشنا شوید

در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی یکی از قسمت‌هایی که بسیار فضا اشغال می‌کند پدیکور است.قسمت پدیکور در یک سالن زیبایی بسیار پراهمیت است زیرا هم بخش زیبایی شناختی داشته هم از نظر فضا باید برای آن استیج ساخته شده و با توجه به کاربرد آن مهم است که در آن لوله‌کشی و تاسیسات دیده شود.

قسمت‌های مختلف در یک استیج پدیکور

در یک استیج پدیکور موارد زیر تعبیه می‌شود:

  • صندلی پدیکور: در این قسمت مشتری نشسته و از هر نظر باید راحت، زیبا و آرامش‌بخش باشد.
  • کاسه پدیکور: سینک یا کاسه پدیکور چند نوع است، سینک‌های سنگی که با طرح‌های مختلف تراشیده که پا درون آن قرار گرفته و عملا کار پدیکوریست آغاز می‌شود، نوع دیگری از آن دارای یک پمپ داخلی است که این امکان را می‌دهد تا آب با فشار زیاد وارد قسمت سینک شده و مانند یک جکوزی کوچک عمل می‌کند و عملا آرامش بیشتری را فراهم می‌آورد. نوع دیگری از کاسه پدیکورها قسمتی از استیج‌های سرامیکی است که مانند استخر بوده و عملا باید در محل ساخته شود و مانند یک حوضچه عمل می‌کند.
  • شیرآلات: اگر زیبایی سالن برای شما مهم است، انتخاب شیرآلات جذاب در کنار دیگر موارد پدیکور بسیار مهم است. شیرآلاتی که لک نشود، زنگ زده نشود و در نهایت از کیفیت بالایی برخوردار باشید به کارایی قسمت پدیکور سالن زیبایی نیز کمک می‌کند.
  • پد پدیکور: پد قسمتی از استیج پدیکور است که پس از شستشو پا بر روی آن قرار می‌گیرد تا پدیکوریست کار خود را بر پا آغاز کند. برای این موضوع فاصله پا از پد و همچنین تسلط پدیکوریست بر آن بسیار مهم است.
  • پاف پدیکوریست: قسمتی که پدیکوریست روی آن نشسته و بر روی پا کار انجام می‌دهد معمولا به شکل پاف طراحی شده و راحتی آن بسیار می‌تواند به کارایی پدیکوریست کمک کند.

انواع استیج پدیکور

استیج سرامیکی

استیج سرامیکی بدین معناست که کاملا برای بخش پدیکور استیج ساختمانی با همه ابعاد مختلف آن ساخته شود. بدین منظور باید کف سازی صورت گرفته و کلیه انشعابات و تخلیه و کف‌شور در آن دیده شود. در استیج پدیکور لوله تخلیه، لوله آب و زیرسازی لازم باید انجام شود. این نوع از استیج برای سالن‌های زیبایی دائمی پیشنهاد شده که کاملا در سطح بالاتری از کف سالن قرار می‌گیرد و زیرسازی آن شامل سیمان و در نتیجه سرامیک کاری روی آن است و عملا ثابت بوده و در صورت نیاز به تغییر نیازمند کار ساختمانی است. این استیج پرهزینه‌تر از انواع دیگر استیج پدیکور بوده و هزینه‌های آن شامل مواد ساختمانی همچون آجر و سیمان است، سرامیکی که برای گف آن استفاده شده، هزینه لوله‌کشی و کف سازی اولیه و در نهایت شیرآلات و کاسه پدیکور است.

استیج PVC

در این نوع از استیج استیج همچنان نیازمند لوله‌کشی بوده و پیش‌ساخته است و صرفا لوله کشی و کف سازی انجام شده و استیج در آن نقطه مورد نظر نصب می‌شود. بدیهی است کاسه پدیکور و شیرآلات نیز پیش از این روی آن تعبیه شده و عملا نیازی به کار عملیاتی نیست و صرفا اتصالات لوله به بخش ایجاد شده در استیج پیش ساخته وصل می‌شود. این استیج از نظر هزینه به صرفه بوده و در صورت جا‌به‌جایی امکان انتقال آن هرچند سخت قابل انتقال است.

 استیج‌های پدیکور همراه با جکوزی

در این نوع از استیج قسمت نشستن متصل است به قسمت کاسه و شیرآلات آن و صرفا به لوله آب و تخلیه متصل شده و هیچگونه تاسیسات دیگری ندارد و عملا راحت‌ترین نوع نصب را خواهد داشت اما از نظر هزینه معمولا قیمت به مراتب بالایی دارد و شاید برای همه سالن‌های زیبایی به صرفه نبوده بعلاوه اینکه ممکن است برای پدیکوریت هم کارایی لازم را نداشته باشید زیرا معمولا ارتفاع کمی داشته و لازم است برای راحتی بیشتر ارتفاع آن بالاتر اسطح زمین بوده و قطعا نیازمند یک سکو خواهد بود از این رو از نظر قیمت تمام شده به صرفه نخواهد بود.

در ادامه تعدادی از استیج‌های پدیکور کار شده در پروژه‌های پی‌ال‌ی را مشاهده می‌فرمایید:

انواع صندلی پدیکور:

بسیاری برای پدیکور صندلی‌های سلطنتی سفارش می‌دهند زیرا هم ابهت خاصی داشته و از نظر کیفیت و راحتی بسیار آرامش بخش است همانطور که در پروزه سالن زیبایی رویال بهار و پروژه سالن زیبایی ربکا از این نوع صندلی در طراحی دکوراسیون آن‌ها استفاده شده است. برخی دیگر از سالن‌زیبایی برای صندلی پدیکور از صندلی‌های کوپ استفاده کرده که مجموعه پی‌ال‌پی نیز برای سالن‌ زیبایی اعظم از این نوع از صندلی بهره گرفته است.

انواع پاف پدیکوریست:

پاف در استیج پدیکور همانطور که پیش از این گفته شد بسیار مورد استفاده است و راحتی آن به صرفه جویی در نیرو کمک می‌کند. پاف‌ها در مدل‌های مختلف طراحی شده و استفاده می‌شود. که در قسمت پروژه‌های انجام شده شرکت پی‌ال‌پی می‌توانید نمونه‌هایی از این دست را بیابید

در نهایت گفتنی است مجموعه پی‌ال‌پی با بیش از ۱۰۰ سالن طراحی شده و در همکاری نزدیک با تولیدکنندگان تجهیزات آرایشگاهی این امکان را دارد تا رویاهای شما برای سالن زیبایی خود را تحقق بخشد همچنین با راه اندازی بخش فروشگاهی این امکان را دارید انواع صندلی یا استیج پدیکور، کاسه یا هریک از اجزا پدیکور را سفارش دهید بدین منظور می‌توانید با شماره تماس‌های شرکت پی‌ال‌پی تماس گرفته و از کارشناسان پی‌ال‌پی مشورت بگیرید.

× با کارشناسان ما مشورت کنید