با ۵ نوع آینه آرایشگاهی آشنا شوید

آرایشگاه بدون آینه غیر ممکن است اما انتخاب آینه درست برای فضای آرایشگاهی یک کار کاملا پیچیده است. در ابتدا باید سوالاتی را در نظر بگیریم، این آینه برای کدام بخش از آرایشگاه استفاده می‌شود؟ میکاپ یا اصلاح!!! آینه آرایشگاهی که در نظر دارید قدی باشد یا همراه با یک کنسول باشد؟ آیا آینه آرایشگاهی برای زمانی است که مشتری روی صندلی نشسته یا زمانی است که کار تمام شده و به صورت ایستاده در مقابل آن قرار می‌گیرد؟ آیا هنگام استفاده از آینه باید نور اضافه و روبه‌رو به مشتری بتابد تا کار آرایشگر بیشتر جلوه کند یا اساسا نیاز به این موضوع نیست؟ همه این سوالات ممکن است در زمان انتخاب یا خرید آینه آرایشگاهی به ذهن سالن‌دار خطور کند پس ابتدا باید با انواع آینه آرایشگاهی آشنا شد.

آینه آرایشگاهی قدی

آینه آرایشگاهی قدی در سالن زیبایی دو کارکرد متفاوت دارد، معمولا در سالن آرایشگاهی آینه قدی به کار گرفته شده در دو جا از سالن به کار گرفته می‌شود، یکی روی در کمد لاکر برای زمانی که مشتری وارد سالن شده یا از آن خارج می‌شود، دومی را معمولا جایی از سالن تعبیه می‌کنند که مشتری بعد از هر عمل زیبایی که روی آن انجام می‌شود بتواند خود را برانداز کرده و خود را در آینه ببیند.

آینه آرایشگاهی قدی معمولا در دو نوع چراغ‌دار و بدون چراغ تولید شده و از این رو مدل چراغ‌دار معمولا برای میکاپ و مدل بدون چراغ برای موارد دیگر کاربرد دارد. آینه‌های چراغ‌دار یکی از دسته‌های اصلی آینه هستند که در ادامه به انواع آن خواهیم رسید.

آینه کلاسیک

آینه‌های کلاسیک همانطور که از اسم آن به ذهن می‌رسد در واقع به آینه‌هایی تلقی می‌شود که حاشیه و دور آن با تزئیناتی همچون چوب منبت کاری شده یا ام‌دی‌اف سی‌ان‌سی شده کار شده باشد. طرح‌های مرسومی که معمولا در فضاهای کلاسیک می‌توان آن‌ها را دید.

این سبک از آینه صرفا مربوط به فضایی است که دیگر اجزای آن نیز به صورت کلاسیک طراحی شده باشد و در واقع دیگر فضای آرایشگاهی همچون صندلی‌ها، انواع میزها از نظر طراحی تطابق داشته باشد. آینه‌های کلاسیک معمولا آینه‌هایی با رنگ تیره و قهوه‌ای و از نظر هزینه‌ای نیز گران قیمت هستند.

آینه مدرن

سبک مدرن معمولا قاب خاصی ندارد یا در بعضی موارد این نوع از آینه با نورمخفی جلوه بهتری پیدا می‌کند یا باتلفیق آن در یک قاب فلزی از پیش طراحی شده جلوه بهتری به سالن می‌بخشد. این نوع از آینه سالن آرایشگاهی نیز بهتر است همراه با کنسول باشد و رنگ آن مطابق با رنگ اصلی سالن انتخاب شود.

آینه چراغ‌دار

آینه چراغ‌دار معمولا برای میکاپ و گریم به کار گرفته می‌شود، از این رو آینه‌های چراغ‌دار را آینه گریم یا میکاپ هم می‌گویند. این دسته از آینه‌ها در دو نوع کنسول دار و بدون کنسول طراحی و ساخته می‌شوند و دور تا دور آینه چراغ‌هایی کار گذاشته می‌شود که می‌توان از طریق کلید یا ریموت آن را کنترل کرد.

آینه‌های چراغ‌دار یکی از آینه‌های کاربردی علاوه بر میکاپ در صنعت سینما و تلویزیون است و کاربرد زیادی در بخش گریم دارد.

آینه گریم قدی

آینه‌های جزیره و آیلند

آینه‌های آیلند در سالن‌هایی که تعداد مشتری زیادی دارند و معمولا عرض سالن زیاد است استفاده می‌شود. این سبک از آینه‌ها کمک می‌کنند تا بهترین استفاده از فضا صورت گرفته و تعداد لاین‌ها افزایش یابد. از این رو آینه‌های آیلند بهترین کاربرد را در فضاهای بزرگ دارند.

بهتر است برای انتخاب هر سبک از سالن زیبایی آینه آرایشگاهی مطابق با آن در سالن استفاده شود.

آینه دو طرفه درسا

مجموعه پی‌ال‌پی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های تخصصی در حوزه دکوراسیون و تجهیزات آرایشگاهی این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده است تا هم در انتخاب سبک، هم در انتخاب انواع متریال به سلیقه خود و  همچنین تخصص و تجربه سال‌ها کار تخصصی در حوزه دکوراسیون سالن زیبایی را به کار گیرند و سالنی مناسب شان خود ایجاد کنند.

شما می‌توانید با طراحی و همچنین ساخت آینه‌های آرایشگاهی مطابق با سلیقه خود در مجموعه معماری پی‌ال‌پی پکیج کاملی از خدمات را یک جا دریافت کنید.

بدین منظور با کارشناسان ما در مجموعه پی‌ال‌پی در ارتباط باشید

× با کارشناسان ما مشورت کنید