تاثیر دائمی کرونا بر دیزاین سالن آرایشگاهی

هرچند ممکن است در ایران هنوز آرایشگاه‌ها نسبت به ایجاد فاصله اجتماعی در سالن‌ها مقاومت کنند اما فاصله بین فضاهای عملکردی در دیزاین سالن آرایشگاهی در اروپا و آمریکا افزایش یافته است. ممکن است این تاثیر حتی با توجه به واکسیناسیون و کاهش سخت‌گیری همچنان در سالن‌ها رعایت شود.

در این باره نگاهی می‌اندازیم به مصاحبه گیامپیرو ستوآنی رئیس تولید کننده تجهیزات آرایشگاهی گاما اند بروس با سایت SALONTODAY .

ستوآنی در این خصوص می‌گوید: با توجه به تجربه‌ای که در سراسر جهان داشته‌ایم، می‌توان روند کلی طراحی سالن را به ایجاد فاصله اجتماعی مشاهده کرد، حتی در مناطقی که قوانین به سختی ایالات متحده نبوده نیز ما شاهد دو روند عمده طراحی و دیزاین سالن آرایشگاهی هستیم.

یکی از فضاهای عملکردی در دیزاین سالن آرایشگاهی قسمت سرشور است که در طراحی‌های جدید معمولا دیواره‌هایی را برای ایجاد حریم خصوصی افزایش داده‌ایم، جایی که ایجاد شده است باعث افزایش حریم خصوصی مشتریان شده و در این شرایط باعث احساس ایمنی بیشتر شده است.

در گذشته سالن‌داران تاکید داشتند تا حداکثر فضای خود را به تجهیزات و لاین‌ها اختصاص دهند در حالی که در شرایط جدید سعی می‌کنند کار تخصصی همراه با فضای بیشتر داشته باشند تا بتوانند فاصله اجتماعی را در قسمت انتظار بیشتر کنند. این موضوع باعث شده تا در روند کلی جریان فضاهای عملکردی سالن بهبود ایجاد شده و به دیزاین سالن آرایشگاهی خوب کمک شود، زیرا در طراحی خوب نیاز به فاصله مناسب داریم.

با توجه به شرایط کرونا و همچنین توجه لازم به جضور مشتریان کمتر در سالن، نظم بیشتری در رزرو ساعت و نوبت‌دهی اتفاق افتاده است و این می‌تواند با توجه به حجم مالی صرفه‌جویی شده در خرید تجهیزات کمتر و مدیریت بیشتر نقش منشی‌ها در سالن زیبایی اهمیت یافته و بهتر مشتریان را مدیریت کنند.

به نظر می‌رسد این روند بعد از همه گیری کرونا نیز ادامه داشته زیرا سالن‌داران از طریق مدیریت درست خدمات، پرسنل و تجهیزات توانسته‌اند با ذخیره بیشتر بودجه و افزایش مشتری به درآمدزایی خود نیز کمک کنند.

برای دیدن انواع نمونه کار طراحی یا تجهیزات آرایشگاهی به اینستاگرام ما سر بزنید

 

× با کارشناسان ما مشورت کنید