تاسیس سالن زیبایی و مهارت

تاسیس سالن زیباییتاسیس سالن زیبایی – اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای

تاسیس سالن زیبایی یکی از کارهایی است که امروزه با توجه به شرایط کار در کشور بسیار پر متقاضی بوده و از همین رو رشد بالایی در چند ساله گذشته داشته است و منبع درآمدی برای بانوان شده است از همین رو قصد داریم در سلسله مطالبی راه را برای تاسیس سالن زیبایی برای شما آسان کنیم.

تاسیس سالن زیبایی از کجا شروع کنم؟

اولین مورد برای شروع هر کسب و کاری کسب مهارت کافی در آن حرفه و تسلط بر جوانب تخصصی آن کار است. بدین منظور که کار زیبایی یک امر تخصصی بوده و مستقیم یا غیر مستقیم به سلامت نیز مرتبط از همین رو یگ آرایشگر مهار علاوه بر اینکه به مرور درآمد بالایی کسب خواهد کرد، دوام کار و همچنین سلامت مشتریانش را نیز تضمین می‌کند.
علاوه بر مطالب مطرح شده مهارت لازم در کار آرایشگری در نهایت به رشد مشتری خواهد انجامید. از همین رو در راه تاسیس سالن زیبایی قانون‌گذار برای حفظ سلامت مردم داشتن تخصص و مهارت کافی را الزامی کرده است.
در این راستا باید مد نظر داشت چه سرمایه‌گذار یا فردی که خود مدیریت سالن زیبایی را برعهده خواهد گرفت باید دارای مهارت کار زیبایی باشد. بدین منظور فردی که اقدام به اخذ مجوز می‌کند باید دوره‌های رسمی مراکز فنی و حرفه‌ای را گذرانده و مدرک رسمی و معتبر داشته باشد.

رشته‌های فنی و حرفه‌ای برای سالن زیبایی

رشته‌های معتبر در مراکز فنی و حرفه‌ای که کسب آن‌ها برای تاسیس سالن زیبایی الزامی است عبارتند از: دوره آموزش میکاپ، دوره آموزش شینیون مو و دوره آموزش رنگ مو و مواردی که مورد تایید اتحادیه آرایشگران باشد.
باید در نظر گرفت که تنها برخی از ۵ دسته اصلی خدمات زیبایی برای تاسیس سالن لازم بوده و همه موارد مورد تایید نیست.
آموزش‌های آرایشگری و زیبایی به پنج دسته اصلی تقسیم شده که عبارتند از خدمات پوست، گریم و میکاپ، خدمات مو، خدمات اکستنشن و خدمات ناخن که هر کدام برای خود زیرمجموعه خاص خود را داشته و تخصصی می‌شود.

مهارت و نقش آن در افزایش مشتری سالن زیبایی

همواره یکی از دغدغه‌های سالن‌داران در ایران افزایش مشتری و راه‌های جذب آن‌هاست، شاید راحت‌ترین و البته پردوام‌ترین نوع تبلیغات ارائه کار با کیفیت است زیرا مشتریان را به وفاداران واقعی یک سالن بدل کرده و خودشان به نوعی تبلیغ کننده سالن زیبایی خواهند شد.
در طرفی دیگر دارا بودن مهارت کار زیبایی باعث خواهد شد تا فرد به نیروی کار زبده و پردرآمد تبدیل شده و باعث می‌شود سالن‌داران به سراغ آن‌ها بیایند. هستند نیروی کار ماهر سالن زیبایی که خود سالن‌دار نبوده اما با توجه به مهارت تخصصی که دارند همیشه برای آن‌ها کار بوده و البته درآمدهای مطلوبی نیز دارند.
نیروی کار زبده علاوه بر اینکه دغدغه‌های یک سالن‌دار را ندارد اما به راحتی می‌تواند برای خود در قبال مهارتی که دارد درآمد کسب کرده و مشتریان مختص به خود را جذب کند.
پس علاوه بر اینکه کسب مهارت جنبه قانونی برای تاسیس سالن دارد از هر لحاظ مهم و ضروری بوده و در نتیجه کار بسیار حائز اهمیت است.
در نهایت اولین گام برای تاسیس سالن زیبایی کسب مهارت است در ادامه مطالب در راستای تاسیس سالن زیبایی به انتخاب مکان مناسب برای سالن زیبایی خواهیم پرداخت.
شرکت پی‌ال‌پی متخصص در طراحی سالن زیبایی، بهترین مشاور تخصصی شما در راستای تاسیس سالن زیبایی است چون ما به جزئیات دقت می‌کنیم و در کنار سرمایه‌گذاران خواهیم بود.

تعدادی از آموزشگاه‌های مهارت زیبایی:
دترلند
هنرآموزان
الماس نشان
آموزش آرایشگری

× با کارشناسان ما مشورت کنید