تفاوت ام‌دی‌اف خام، ملامینه و لترون چیست؟ کدام برای میز مانیکور بهتر است؟

ام‌دی‌اف خام ، ملامینه و لترون سه متریالی هستند که معمولا برای ساخت یک میز استفاده می‌شود اما تفاوت آن در چیست و از نظر قیمت چه تفاوتی دارد؟

ام‌دی‌اف خام

ام‌دی‌اف در واقع خرده چوب مخلوط با چسب فشرده است که در واقع تشکیل دهنده مغز بسیاری از مصنوعات چوبی فعلی است که از آن در منزل، محل کار یا آرایشگاه استفاده می‌کنیم. از همین رو باید بدانیم اگر قصد خرید یک میز را داریم انواع ام‌دی‌اف چه تفاوتی با یکدیگر دارند و کدام دوام بیشتری داشته و قیمت آن مناسب‌تر است.

ام‌دی‌اف خام در مصنوعات آرایشگاهی

ام‌دی‌اف در مصنوعات چوبی نقش اساسی دارد و سالنی نیست که از مصنوعات چوبی استفاده نکرده باشد اما چرا میز کار آرایشگاهی که خریداری کرده‌اید کیفیت لازم را ندارد اما چرا همان میز با شکل و ظاهری کاملا مشابه در سالن دیگری دوام بیشتری داشته است؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که ام‌دی‌اف انواع مختلفی دارد که در روکش یکسان بوده اما از درون متفاوتند حتی می‌تواند از نظر ظاهر متفاوت بوده اما درون یکسانی داشته باشند.

ام‌دی‌اف خام چیست؟

ام‌دی‌اف خام استفاده شده در مصنوعات چوبی آرایشگاهی در واقع بدون هیچ روکشی است که حتی قابلیت خم شدن و شکل پذیری محدودی را دارا است معمولا روکش آن از رنگ بوده و می‌توان روی آن شیار ایجاد کرده و شکل و ظاهری شبیه به چوب به آن داد اگر این رده‌ها قابل لمس باشد به آن چشم باز و اگر صاف باشد و صرفا در رنگ قابل مشاهده باشد.

ام‌دی‌اف خام در دو نوع ایرانی و خارجی در بازار موجود است که تفاوت قیمت شیت اصلی آن‌ها نزدیک به ۳۰ درصد است این بدان معناست که این نوع از ام‌دی‌اف ممکن است از نظر دوام یعنی از کیفیت لازم برخوردار نیست و متاسفانه ‌ام‌دی‌اف خام ایرانی ضعیف‌تر از نوع خارجی آن است این درحالیست که بسیاری از فروشنده‌ها ام‌دی‌اف خام ایرانی را به جای خارجی به مشتریان خود می‌فروشند.

همین موضوع برای ام‌دی‌اف هایگلاس که مغز آن از ام‌دی‌اف خام است نیز تکرار می‌شود اما در ام‌دی‌اف هایگلاس موضوع پیچیده‌تر می‌شود چون ممکن است بتوان از روی ام‌دی‌اف خام تا حدی به جنس آن پی برد اما وقتی روکش روی ام‌دی‌اف خام قرار می‌گیرد تشخیص جنس مغزی آن پیچیده می‌شود در این حالت علاوه بر جنس ضعیف مغزی ممکن است  روکش ام‌دی‌اف هایگلاس هم ممکن است بی کیفیت باشد اما بین هایگلاس ترک و ایرانی نیز ۳۰ درصد اختلاف قیمت وجود دارد.

اما در کل چون ام‌دی‌اف هایگلاس ارزان‌تر از ام‌دی‌اف خام است خواهان بیشتری دارد اما باید در نظر داشت که قابلیت خم ایجاد شده در ام‌دی‌اف خام در هایگلاس وجود ندارد اما بسیاری از شرکت‌ها می‌گویند می‌توان ام‌دی‌اف هایگلاس را خم کرد و رده رده شدن کار نهایی روی ام‌دی‌اف هایگلاس را به مشکلات دیگری که ممکن است ایجاد شود اضافه کنید.

ام‌دی‌اف ملامینه

این نوع از ام‌دی‌اف هرچند بسیار پرکاربردتر از دو نوع دیگر است اما باید بدانیم کیفیت به مراتب پایین‌تری نسبت به دو مدل قبل دارند اما ممکن است بیش از گذشته مشتری را به دردسر بیاندازد پس بهتر است در انتخاب خود بسیار دقت کنید و در مصنوعات چوبی صرفا انتخاب جنس ارزان‌تر و الیته مشابه شرکت دیگر نمی‌تواند ضمانت کیفیت یکسان را داشته باشد پس بهتر است تولید کننده معتمدی پیدا کرده که بتواند جنس خود را ضمانت کرده و دارای خدمات پس از فروش باشد.

ام‌دی‌اف ملامینه هم از مغزی ام‌دی‌اف خام بوده اما روکش آن به مراتب ضعیف‌تر از روکش هایگلاس حتی ایرانی است اما به علت قیمت به مراتب پایین‌تر خواهان بیشتری نیز دارد.

متاسفانه در بازار برای حفظ قیمت پایین کار از این هم بدتر شده و استفاده از پایه‌های پلاستیکی نیز رواج یافته که به مراتب یک دهم کیفیت پایه‌های چوبی یا ام‌دی‌افی را نیز ندارد. بهتر است از خرید لترون به طور کل صرف نظر کنید زیرا برای مکانی مثل سالن زیبایی خیلی زود میزکار آرایشگاهی از بین می‌رود و بار دیگر هزینه را باید تکرار کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید از کارشناسان ما در این خصوص اطلاعات لازم را گرفته و با آن‌ها مشورت کنید و در این باره ما علاوه تضمین کیفیت محصولاتمان بر اساس سفارش مشتری تولید کرده و خواسته مشتری در اولویت ماست و علاوه بر این موضوع زمانی که مستقیم از تولیدکننده خرید می‌نمایید می‌توانید به راحتی محصول خود را هم از نظر جنس و هم از نظر قیمت به صرفه خریداری کنید.

میز کار آرایشگاهی و انواع آن

 

× با کارشناسان ما مشورت کنید