تهویه سالن زیبایی چه تاثیری بر رشد مشتری سالن دارد؟

تهویه سالن زیبایی یکی از اصول مهم در رضایت مشتری سالن زیبایی است. در سال‌های اخیر آرایشگاه‌ها فعالیت مختلفی را آغاز کرده‌اند، خدمات ارائه شده آورده اقتصادی زیادی برای سالن‌ زیبایی داشته و همین جاذبه اقتصادی باعث شده بسیاری از بانوان در ایران به فکر راه اندازی سالن زیبایی باشند.
راه اندازی سالن زیبایی به طبع نیازمند چیدمان و طراحی داخلی است و صرفا نمی‌توان با کنار هم گذاشتن تعدادی میز و صندلی اسم یک مکان را سالن زیبایی گذاشت. هرچند بسیاری از سالن‌ها در ایران به همین شکل بوده و در نهایت به نارضایتی مشتری از تهویه سالن زیبایی، بهم ریختگی آن و نامنظم بودن خدمات اشاره کرد.

تهویه سالن زیبایی شما چگونه است؟

با توجه به خدمات مختلف ارائه شده در سالن زیبایی مانند ناخن، کراتین مو، رنگ مو و غیره، انواع بو در سالن متصاعد شده و تهویه سالن بسیار مهم است. برای مثال اگر مشتری ناخن دچار آسم بوده و نزدیکی کراتین مو بوده یا بوی لاک او را اذیت کند وی ترجیح می‌دهد دیگر به سالن زیبایی با تهویه نامطبوع مراجعه نکند.

آیا یک هواکش کافیست؟

تهویه  مطبوع سالن زیبایی قطعا با یک هواکش حل نشده و اصطلاحا باید هوا در سالن در جریان باشد از همین رو نیاز به یک دمنده هوای تازه و مکنده هوا همزمان نیازمند است که با توجه به حجم هوای موجود در سالن محاسبه شده و اساسا یک کار کاملا تخصصی است و نیازمند تجهیزات خاص برای تهویه است.

طراحی سالن و چیدمان تخصصی چه تاثیری بر تهویه سالن زیبایی دارد؟

تهویه سالن  صرفا به تجهیزات مکنده و دمنده نیز منحصر نمی‌شود چون این تجهیزات صرفا جریان هوا ایجاد کرده و در زمان تولید بو نیز باید مشتری احساس راحتی کند از همین رو چیدمان تخصصی و در نظر گرفتن مکان هریک از لاین‌ها با توجه به فضا و طراحی تخصصی دریچه‌های دمنده و مکنده در نزدیکی هریک از لاین‌ها طراحی سالن را صد برابر مهم‌تر از گذشته کرده و اجرای درست آن طراحی در نتیجه کار بسیار موثر است.


تهویه سالن و افزایش درآمد سالن زیبایی

تهویه مطبوع و بوی خوش در سالن زیبایی به آرامش مشتریان کمک زیادی می‌کند. رضایت مشتری از خدمات و همچنین حس خوبی که از سالن دریافت می‌کند در نهایت به وفاداری وی به سالن زیبایی می‌انجامد. همیشه یک سالن‌دار باید به این نکته توجه کند داشتن یک سالن پر از مشتری به مجموعه‌ای از عوامل برمی‌گردد و نه صرفا کار خوب و تخصصی وی بلکه داشتن یک سالن با تهویه مطبوع به رشد مشتریان کمک کرده و در واقع به جذب مشتری از طریق مشتری نیز کمک می‌کند.


سالن زیبایی بدون طراحی ممکن است؟

تهویه بدون در نظر گرفتن طراحی سالن ممکن است اما تخصصی نیست و ممکن است در طولانی مدت به نفع سالن‌دار نباشد زیرا ممکن است حجم بوی تولید شده در بخشی از سالن بیشتر بوده اما مکنده مناسبی در آن قسمت از سالن تعبیه نشده باشد البته این ممکن است برای یک سالن کوچک مناسب باشد اما در سالن‌های بزرگ اصلا پاسخگو نیست.


ارتفاع سقف سالن زیبایی و نقش آن در تهویه سالن

انتخاب سالن زیبایی و مشورت با یک متخصص نقش بسزایی در آینده کاری سالن دارد، قبل از انتخاب هر فضایی برای سالن زیبایی باید مشورت برای انتخاب مکان سالن زیبایی صورت گیرد.
هرچه ارتفاع سالن بیشتر باشد شاید به دستگاه بزرگتری برای تهویه نیاز باشد زیرا حجم هوا بیشتر است اما در لحظه بوی کمتری در فضا پیچیده و مشتری احساس رضایت بیشتری می‌کندهرچند توجه به این موضوع بسیار مهم است و باز تاکید می‌شود این موضوع امری تخصصی بوده و باید در این خصوص با یک خبره معماری مشورت شود.
در این خصوص و کلیه طراحی و اجرا دکوراسیون سالن زیبایی می‌توانید از کارشناسان خبره مجموعه پی‌ال‌پی مشورت کرده و تهویه مناسب سالن خود را انتخاب و اجرا کنید و در این راستا می‌توانید با باز طراحی سالن خود تهویه مناسب را در آن ایجاد کنید.
پیشنهاد می‌کنم کلیپ زیر را مشاهده کنید
× با کارشناسان ما مشورت کنید