ABOUT US

درباره ما
گروه مهندسین معمار PLP سال ۱۳۸۵ را مبدا کاری خود قرار داد و به پشتوانه معماران جوان، خلاق و متخصص با مدیریت علی خدادوستان کار خود را آغاز کرد.

سال ۱۳۸۸ مدیریت PLP برای ارتقا کیفیت و نگاه تخصصی به حوزه معماری داخلی با تفکیک دپارتمان‌های تخصصی در طراحی و اجرا، اولین و کامل‌ترین دپارتمان تخصصی سالن‌های زیبایی و آرایشگاهی در کشور را راه اندازی کرد. امروز با گذشت بیش از یک دهه از فعالیت این دپارتمان، PLP با بهره‌وری بالا و به کارگیری نیروهای متخصص در رشته‌های معماری، مکانیک و الکترونیک پیشگام در طراحی و اجرای سالن‌های زیبایی و آرایشگاهی است.

برای ترسیم، ازقراردادن قلم روی کاغذ نقطه پدید می آید. امتداد حرکت قلم نقطه را به خط و بازی خطوط در دو بعد منجر به خلق نقشه و نهایتا در بعد سوم به شکل گیری صفحه می رسیم که با ترکیب چند صفحه، شکل و فرم طرح موردنظر پدیدار میگردد.

ما نام گروه خود را با در کنار هم قراردادن حروف اول نام لاتین این سه اصل جدا نشدنی از اصول رسم در دنیای معماری؛ نهادیم که بدین روش، سعی در گره زدن هویت این مجموعه با اسلوب و مفاهیم معماری داریم.

نقطه – خط – صفحه

Plate – Line – Point

فلسفه نام PLP

مهندس علی خدادوستان

به نظر بنده زیبایی های هستی چه طبیعی باشند و چه از مصنوعات دست بشر، به خداوند متعال نسبت داده میشوند.

آثار زیبای دست بشری برخاسته از بعد الهی انسان و روح زیبایی طلبی است که در او نهادینه شده است و قران هم در این زمینه میفرماید :

“تتخذون من سهولها قصورا” (اعراف، ۷۴):شما در زمین‏ها قصرها می‏سازید.

ما امکانات را در اختیار شما قراردادیم تا شما مصنوعات زیبا را استخراج کنید.

مولا علی علیه السلام در غرر الحکم میفرمایند: دانش،زیور و زیبایی انسان است.

امید مستدام و انگیزه بنده و همکارانم در وهله ی اول حفظ اصالت پارسی، طرح زیباترین ها و ایجاد آرامش برای هموطنان و همنوعان خود میباشد.

با سپاس فراوان