دکوراسیون سالن آرایشگاهی و طراحی آن / با نگاهی به سالن زیبایی در روسیه

دکوراسیون سالن آرایشگاه گلامی بیوتی یکی بزرگترین سالن‌های کشور روسیه در سن‌پیترزبورگ را بررسی کرده و به دکوراسیون سالن زیبایی که ۶۰۰ مترمربع فضای آرایشگاهی که چندین عملکرد را ترکیب کرده نگاهی می‌اندازیم

ترکیب چند لاین در یک سالن آرایشگاهی

اغلب سالن‌های زیبایی بزرگ از ترکیب چند فضای عملکردی استفاده می‌کنند و در واقع مفهوم اصلی در این فضا همکاری آرایشگران مختلف در یک مجموعه است. هرچند در ایران در فضایی بسیار کوچک‌تر نیز این فضاها در کنار یکدیگر ترسیم شده و مهم‌ترین اصل در اینگونه فضاها تعداد و همچنین نوع چیدمان است که مجموعه پی‌ال‌پی طراحی مدرن و در کنار نوآوری و خلاقیت را می‌تواند برای شما احیا و فعال کند.


پروژه‌های مجموعه پی‌ال‌پی


دکوراسیون سالن آرایشگاهی و خدمات طراحی قبل از اجرا

دکوراسیون سالن آرایشگاهی موضوع مهمی است و یکی از خدماتی که باید از مجموعه‌های معماری و دکوراسیون بخواهید طراحی است، ممکن است شما اصلا نیازی به سپردن اجرای دکوراسیون فضای سالن زیبایی خود به یک شرکت معماری نداشته باشید، اما باید بدانید طراحی فضای کسب و کار آرایشگاهی یک موضوع تخصصی است، در این راستا صرفا می‌توانید با طراحی فضای تخصصی خود در کنار یک شرکت معماری بزرگ با قیمت مناسب سالن را طراحی کرده و اجرای آن را به معتمد خود بسپارید. در این راستا از طراح بخواهید پلان، چیدمان و صد البته طراحی سه‌بعدی فضا را در اختیار شما قرار دهد. حتی شما می‌توانید از طراح خود بخواهید اندازه دقیق متریال و تجهیزات را نیز برای شما معین کند که این موضوع در شرکت پی‌ال‌پی انجام می‌پذیرد.

دکوراسیون سالن آرایشگاهی و خلاقیت

همانطور که در سالن زیبایی گلامی بیوتی در روسیه مشاهده می‌کنید تنها فضاها مربوط به عملکردهای عادی تعریف شده نیست. گاهی با یک خلاقیت بیشتر می‌توانید به مباحثی همچون آموزش، دیجیتال مارکتینگ سالن زیبایی و همچنین فروشگاه هم فکر کنید.

با همه‌گیری ویروس کرونا بسیاری از سالن‌های زیبایی از کاهش مشتریان خود ضررهای فراوانی را تجربه کردند در همین راستا بسیاری به فکر راه اندازی فروشگاه آنلاین، آموزش و دیگر موارد مشابه افتادند که شاید از قبل زیرساخت آن را فراهم نکرده بودند. در این سالن زیبایی که ما به عنوان نمونه از کشور روسیه انتخاب کرده‌ایم این موضوع لحاظ شده و فضاهایی از قبیل کارگاه آموزشی، انباری برای محصولات آرایشی بهداشتی برای فروش آنلاین یا دکوری برای تبلیغ محصولات در نظر گرفته شده است.

در دکوراسیون سالن آرایشگاهی فضاهایی مانند کافی‌شاپ و لوکیشن عکاسی نیز در نظر گرفته می‌شود. این سالن آرایشگاهی در یک طبقه ساختمان تجاری در مرکز شهر سن‌پیترزبورگ دکور و راه اندازی شده است.


صندلی کوپ سریوتی


چالش دکوراسیون سالن آرایشگاهی با چند عملکرد مختلف

ترکیب انواع فعالیت‌ها در محل سالن و تقسیم آن به قسمت‌هایی جدا از هم و در عین حال حفظ یکپارچگی و سبک بودن فضا را حفظ کنند. برای دستیابی به این اثر در دکوراسیون سالن آرایشگاهی سعی شده تا فضاهای عملکردی که به یکدیگر نزدیک‌تر هستن در محیطی نزدیک به هم طراحی شده و به وسیله پارتیشن از یکدیگر جداسازی شوند. در واقع کل فضا یک واحد کلی است که به نرمی از یک قسمت خاص به قسمت دیگر جریان دارد. پایه طراحی این فضا بر سادگی و اختصار است.

در مورد این سالن خاص برای کاهش هزینه‌ها سعی شده از متریال اصلی بدنه ساختمان استفاده شود مانند بتن دیوارها و همچنین کف سازی مناسب با آن که دکوراسیون سالن آرایشگاهی نسبتا خاصی را ایجاد کرده است. یکی از متریال‌های جداکننده در این سالن آرایشگاهی از استفاده از شیشه‌های رنگی و همچنین پنل‌های فلزی است. یکی دیگر از جداکننده‌ها در این فضای آرایشگاهی استفاده از نوعی کلخانه شیشه‌ای است که با گیاهان گرمسیری پر شده است.

هرچند در ایران استفاده از گل‌های طبیعی در دکوراسیون سالن زیبایی منع شده است اما می‌توانید از این خلاقیت استفاده کرده و آن ایجاد فضای گلخانه‌ای است که به بهتر شدن فضا کمک شایانی کرده است.

انتخاب متریال معمولا بر عهده طراح است اما همانطور که در مطلب گذشته در خصوص سلیقه مشتری صحبت به میان آمد، همیشه سلیقه کارفرما یا مشتری در اولویت کار قرار دارد و این موضوع برای رضایت مشتری مهم‌ترین اصل است.


کانسپت آب در سالن زیبایی


رضایت کارفرما و سلیقه او در انتخاب رنگ و البته در کنار کار تخصصی طراح بسیار مهم است برای همین منظور فهرستی از انتخاب‌های در مجموعه پی‌ال‌پی تهیه شده تا با انتخاب آن فهرست از سوی کارفرما تا حد خیلی زیادی قبل از طراحی سلیقه کارفرما به طراح تخصصی سالن زیبایی منتقل می‌شود.

تصاویر دکوراسیون سالن آرایشگاهی در روسیه سن‌پیترزبورگ

آشنایی مجموعه پی‌ال‌پی

× با کارشناسان ما مشورت کنید