راه‌اندازی و دکوراسیون سالن زیبایی در تهران

سالن زیبایی یکی از کسب و کارهای درآمدزا در این برهه زمانی است و به نظر می‌رسد شاید پردرآمدترین شغل‌ها برای بانوان در ایران باشد از این رو هستند بانوان بسیاری که به فکر راه اندازی سالن زیبایی هستند اما چقدر نسبت به فضایی که بدان نیاز دارند اطلاع دارند؟ آیا دکوراسیون سالن زیبایی یک امر مهم است؟ ما در ادامه هر آن چیزی که برای راه‌اندازی و دکوراسیون سالن زیبایی به آن نیاز است بیان می‌کنیم

راه‌اندازی سالن زیبایی در تهران

برای راه‌اندازی سالن زیبایی در تهران هنوز هم دیر نیست، هنوز هم می‌توانید مشتریان خود را داشته باشید برای این منظور حتما نیاز نیست مکانی را در بالای شهر به این کار اختصاص دهید، هر جایی از این شهر که باشید و کار خوب و مناسب همراه با مشاوره و روی خوش ارائه کنید مشتری خود را پیدا خواهید کرد. در این راه باید به نکات مهمی دقت کنید مانند: بودجه، تخصص، دکوراسیون و تجهیزات و نیروی انسانی توجه لازم را داشته باشید.

راه‌اندازی سالن زیبایی به خودی خود کافی نیست یعنی قرار دادن چهار میز و صندلی و چند پرسنل قرار نیست درآمدزا باشد، تعداد زیادی از سالن‌های زیبایی اطراف خود را حتما می‌شناسید که امروز دیگر فعالیتی ندارند. پس باید حساب شده وارد این عرصه شوید


تهویه در سالن زیبایی


اهمیت به مکان سالن زیبایی

سالن زیبایی شاید از نظر موقعیت مکانی امروز دیگر تفاوتی نکند زیرا در هر نقطه شهر با گسترش روزافزون فضای مجازی هر خانومی به سمت کار زیبایی حرکت می‌کند اما محل فعالیت شما بسیار مهم است زیرا باید بدانید که هر شخصی از محیط با نظم، زیبا و کاربردی لذت می‌برد و اینطور نیست که رقبایی در بالا یا پایین شهر برای خود متصور نباشید پس دارا بودن تجهیزات به‌روز و البته سالن مناسب بسیار حائز اهمیت است

دکوراسیون سالن زیبایی

دکوراسیون وقتی به ذهن هر شخصی می‌آید صرفا طراحی داخلی منزل را تداعی می‌کند اما این طور نیست، دکوراسیون خانه یا دکوراسیون سالن زیبایی تنها دو نمونه از انواع دکوراسیون است که توسط معماران طراحی می‌شود. اصل کار طراحان و معماران بهینه‌سازی فضای مورد نظر است و باید بر کلیه فعالیت‌های لازم در آن فضا تسلط داشته‌ باشند پس طراحی و اجرای دکوراسیون سالن زیبایی یک کار کاملا تخصصی است که باید به خوبی به عنوان یک سرمایه‌گذار برای آن وقت قائل شوید.

فضاهایی که در یک سالن زیبایی به آن نیازمند هستید

دو نوع فضا در سالن زیبایی تعریف می‌شود، فضای عمومی و فضای عملکردی هریک از تخصص‌ها، فضای عمومی شامل ورودی، انتظار و نشیمن مشتری است و فضای تخصصی شامل فضای مانیکور، میکاپ، سرشور، پدیکور و پوست و تتو است. انتخاب فضاهای عمومی و در نظر گرفتن آن برای هر سالنی الزامی بوده اما می‌توان از میان لاین‌های تخصصی انتخاب کرد که کدام خدمات در سالن زیبایی ارائه شود.

این فضاها ممکن است با یکدیگر همخوانی نداشته یا ممکن است برای دیگری ایجاد مزاحمت کند پس بهتر است که برای هریک از فضاها، فضای مکانی خاصی در نظر گرفته شود. بدین منظور نیازمند طراحی خاصی هستیم و این هنر دست یک معمار است که بتواند فضای عملکردی مناسبی برای سالن دار فراهم آورد و این همانطور دکوراسیون سالن زیبایی است. این دکوراسیون می‌تواند از یک دامنه چیدمان تا طراحی سه‌بعدی را شامل شود. چیدمان صرفا مربوط به قرارگیری هریک از عملکردها در سالن زیبایی است و نوع دیوارها یا فضاها یا نوع تجهیزات مشخص نمی‌شود پس اگر می‌خواهید حتی بدانید انواع میز و مبل‌هایتان به چه شکل است باید به طراحی سه‌بعدی معمارتان دلببندید بسیاری از شرکت‌ها این طراحی را امری بیهوده می‌دانند اما باید بدانید این از ضعف آن‌ها است که طراحی سه‌بعدی ارائه نمی‌کنند زیرا قدرت اجرای همان طرح را ندارند و باعث نارضایتی مشتری می‌شود اما مجموعه پی‌ال‌پی نمونه کارهای انجام شده خود را در این راستا برای شما در سایت قرار داده است.


اگر به فکر ورودی سالن خود هستید مطلب زیر را مطالعه کنید

ورودی سالن زیبایی و تاثیر آن بر جذب مشتری


دکوراسیون سالن زیبایی برای یک سرمایه‌گذار بسیار مهم است شاید بسیاری از اطرفیان به شما بگویند سپردن سالن زیبایی به دست یک معمار کار بیهوده‌ای است به عنوان مثال فرض کنید همه بانوان بتوانند موهای خود را در خانه اصلاح کنند اما آیا این به معنای کوتاهی عالی آن‌ها است؟ پس همانطور که خانم‌ها برای هریک از کارهای زیبایی به یک میکاپ آرتیست، مانیکوریست یا متخصص زیبایی نیازمند است همانطور برای داشتن یک سالن بی‌نظیر با رعایت تمام اصول راحتی به یک معمار نیازمند است.

بدین منظور و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و مشاوره لازم را درخصوص راه‌اندازی و دکوراسیون سالن زیبایی از آن‌ها بگیرید همچنین اگر پیش از این سالن خود را طراحی کرده‌اید می‌توانید انواع تجهیزات سالن زیبایی را از بخش فروشگاهی سفارش دهید.

× با کارشناسان ما مشورت کنید