راه اندازی آرایشگاه مردانه و تجهیزات آن در سال ۱۴۰۰

اگر به فکر راه اندازی آرایشگاه مردانه هستید چون احساس می‌کنید در این کار آقای خودتان هستید فکر درستی کرده‌اید، آرایشگاه مردانه اگر آرایشگر تخصص لازم را داشته باشد و در ورکشاپ‌های مختلف شرکت کرده و در حوزه‌های مختلف تخصص لازم را داشته باشد، حتما به درآمد قابل قبولی خواهد رسید.

برخلاف آرایشگاه زنانه امکان نمایش فضای خود را برای عموم ندارد تا بتواند از طریق آن مشتری جذب کند، آرایشگاه مردانه به راحتی می‌تواند دکوراسیون سالن خود را به رخ مشتری بکشاند. در ادامه به روش‌های جذب مشتری از طریق دکوراسیون خواهیم پرداخت.

از کجا برای راه اندازی آرایشگاه مردانه شروع کنم؟

قدم اول در راه اندازی آرایشگاه مردانه خرید یا اجاره مغازه است، تاکید می‌کنیم مغازه چون قصد داریم از مشتریان رهگذر نیز برخوردار باشیم پس بهتر است مغازه خود را در خیابان‌های اصلی و شلوغ انتخاب کنید، همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که آرایشگاه را در نزدیکی آرایشگاه مردانه دیگری انتخاب نکنید چون این به نوعی به یک رقابت برای شما تبدیل می‌شود، علاوه بر آن هرچه آرایشگاه رقیب قدیمی‌تر باشد درصد جذب مشتری شما که تازه کار هستید کاهش پیدا می‌کند و در نهایت در انتخاب آرایشگاه به این موضوع توجه داشته باشید که نیاز نباشد بعد از مدت کوتاه مکان را عوض کنید پس باید طوری برنامه‌ریزی کنید که برای بلند مدت بتوانید آن مکان را در اختیار داشته باشید.

متراژ مغازه نیز به خودتان بستگی دارد، که قصد داشته باشید با چند صندلی کار را آغاز کنید یا حتی قصد استخدام شاگرد را دارید یا می‌خواهید یکی از صندلی‌ها را اجاره دهید و درآمد خود را بالا ببرید همه این موارد می‌تواند به استراتژی کلی شما وابسته باشد.

نکته مهم و اساسی برای راه اندازی آرایشگاه مردانه و کسب مجوز داشتن حداقل ۱۸ متر فضا برای گرفتن مجوز از اتحادیه است و از دیگر ملزوماتی که برای گرفتن مجوز بهداشت لازم است داشتن کف‌شور، روشویی و سرشور است.

برای راه اندازی آرایشگاه مردانه چگونه مجوز بگیریم؟

برای شروع حتما باید مجوز آرایشگری بگیرید، آرایشگری مردان دو گواهی دارد که یکی پایه ۲ و دیگری پایه یک؛ شما برای کسب مدرک آرایشگری پایه ۲ که مقدماتی به حساب می‌آید و برای دریافت پروانه کسب کافی است، برای کسب مهارت سلمانی ابتدا باید به یکی از مراکز فنی و حرفه‌ای مراجعه کرده و در آموزشگاه‌های مجاز را شناسایی کرده و در یکی از آن‌ها ثبت نام کنید، حالا پس گذراندن امتحان عملی و تئوری می‌توانید پروانه کسب بگیرید. این پروسه سه ماهی از وقت شما را خواهد گرفت.

راه اندازی آرایشگاه مردانه و تجهیزات مورد نیاز آن

حالا مجوز لازم را گرفته‌اید و مغازه را نیز بر اساس استانداردها تهیه کرده و مجوزهای لازم را در اینخصوص نیز تهیه کرده‌اید. در این مرحله متناسب با سالن خود باید آن برای دکوراسیون آماده کنید. گام اول در راه‌اندازی دکوراسیون آرایشگاه مردانه طراحی آن است، شما با استفاده از خدمات طراحی مجموعه پی‌ال‌پی فضایی را که می‌خواهید دکور کنید طراحی سه‌بعدی کرده و بر اساس آن تجهیزات مورد نیاز از جمله صندلی اصلاح، سرشور و آینه و کنسول را از مجموعه پی‌ال‌پی خریداری می‌کنید.

وقتی در کنار یک شرکت معماری قرار می‌گیرید می‌توانید دیزاین مغازه را در حاشیه خیابان طوری طراحی کنید هر رهگذری را به خود جلب کند یا شیشه‌های مغازه طوری طراحی شود که سالن به چشم مشتریان بالقوه سالن بیاید.

برای رشد مشتریان خود ترفندهای زیر را رعایت کنید

پخش موسیقی مناسب

مشتری هنگام اصلاح باید چند دقیقه‌ای بیکار باشد حتی اجازه دست زدن به گوشی را هم ندارد پس برای سرگرم کردن آن از پخش موسیقی استفاده کنید اما حواستان باشد که داشتن تلویزیون خیلی به مذاق مشتریان خوش نمی‌آید، چون با روشن بودن تلویزیون مشتری این تصور را دارد شما حواستان به کاری که در حال انجام آن هستید نیست و از این گذشته چون ممکن است خود بخواهد نیم نگاهی به تلویزیون داشته باشد سرش را تکان داده و باعث بهم ریختن تمرکز شما شود.

شلوار جین بپوشید

اگر حس بد تیغ‌تیغ‌شدن بدنتان بعد از آرایش به‌دلیل ریزه‌مو‌هایی که به لباستان چسبیده است شما را اذیت می‌کند، این را بدانید که وقتی شما آرایشگر شوید، هر روز با این حس سروکار خواهید داشت. پس بهتر است برای اینکه کمتر مو به بدن شما برسد، از لباس‌هایی با پارچه‌های ضخیم مثل جین استفاده کنید. لباس‌های کارتان را هم باید مکرر بشویید، اما برای اینکه در این شست‌وشو‌ها کمتر آسیب ببیند، از سرکه استفاده کنید که از پوسیدگی لباس شما جلوگیری می‌کند.

ساعت شلوغی

شاید یکی از چالش‌های شما این باشد که ساعت‌کاری از چند تا چند باشد. باید این را بگوییم که ساعت‌کاری‌تان به محل مغازه و قشر مشتری‌ها بستگی دارد. مثلا اگر جایی باشید که مشتری‌هایتان بیشتر کارمند باشند، شب‌ها شلوغ‌تر است و برعکس اگر جایی باشید که بیشتر مشتری‌ها کاسب باشند، ظهر و عصر‌ها شلوغ است. مثلا در محدوده‌هایی مثل آزادشهر که همه نوع قشری هستند، هرچقدر باز باشید به نفعتان است، چون همیشه مشتری ثابت و حتی مشتری گذری هم دارید.

جوان‌ترها را جذب کنید

معمولا مشتری اصلی آرایشگاه‌ها که خیلی هم برای مو‌های خود هزینه می‌کنند، قشر جوان هستند. برای جلب این مشتری‌ها باید اول مغازه شیک داشته باشید و اینکه مدل‌های متنوعی بلد باشید. نکته شایان توجه این است که اگر مشتری‌های ساده و سن بالا داشته باشید، جوان‌تر‌ها شاید رغبت نکنند که سمت شما بیایند، چون فکر می‌کنند شما آرایشگاه سنتی هستید. پس سعی کنید برای جلب نظر جوان‌ها مغازه خود را مدرن جلوه دهید.

سرطان ریه

استفاده از ماسک که الان در شرایط کرونا برای آرایشگر‌ها الزامی است، بهتر است همیشه باشد. آرایشگر‌ها مدام در معرض ریزه‌مو و مواد اسپری مو هستند که خطر ابتلا به سرطان ریه را در آن‌ها افرایش می‌دهد. واریس و دیسک کمر هم از جمله آسیب‌های بدنی است که شاید یک آرایشگر در ابتدا خیلی به آن توجه نکند، اما شما در طول کار آرایشگری شاید کیلومتر‌ها راه بروید و اصلا متوجه نشوید و در طولانی‌مدت پا‌ها و کمرتان دچار مشکل شود.

در پایان اگر علاقه‌مند به استفاده از خدمات و تجهیزات مجموعه پی‌ال‌پی هستید، همین الان به کارشناسان ما در ارتباط باشید

اینستاگرام ما

× با کارشناسان ما مشورت کنید