سقف سالن زیبایی و خاصیت آن

سقف یکی از المان‌هایی است که در معماری نقش مهمی دارد. در سالن زیبایی اهمیت معماری سقف دو چندان شده و در محیط انتظار بسیار به چشم می‌آید. اگر یک سالن‌دار حرفه‌ای هستید حتما از طراح بخواهید برای سقف سالن زیبایی شما بهترین ایده را به کار ببرد.

طراحی ۶ ضلعی سقف سالن زیبایی در پاریس

سالن زیبایی LES DADA EAST را جوشوا فلورکوین طراحی کرده است اما چه چیزی باعث شده این سالن زیبایی خاص شود؟ طراحی سقف‌های شش صلعی در این سالن زیبایی در فرانسه آن را بسیار خاص کرده است. سالن زیبایی که جوشوا فلورکین طراحی کرده در واقع یک مغازه شش ضلعی است که کانسپت سقف آن نیز از همین موضوع الهام گرفته شده است.
LES DADA EAST در نزدیکی محل باستیل قرار دارد و ساختمان این سالن زیبایی مربوط به اواخر قرن نوزدهم میلادی است که در زمان بازسازی شهر پاریس توسط جورج اوژن هوسمن ساخته شده است. سه دیوار از شش دیوار آن کاملا شیشه‌ای بوده که مشرف به خیابان است. (نکته مهم: در ایران سالن‌های زیبایی کاملا باید در محیط بسته بدون دید خارجی باشند.
این سالن زیبایی اکثر مواقع به عنوان میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری نیز شناخته می‌شود و همچنین کار اصلی آن در حوزه زیبایی مربوط به اصلاح و حالت دهی مو است.
فلورکوین در رابطه با طراحی این سالن گفته است: شبکه‌های شش ضلعی که با هم تداخل نیز دارند، ما به یاد الگوهای آلوئورا می‌اندازد. جنس سقف این سالن زیبایی عجب از جنس تخته سه لایه بوده و در لابه‌لای آن با توجه به اختلاف سطحی که ایجاد شده، نورپردازی شده است.
این سالن زیبایی به سه بخش تقسیم شده است، ورودی با میز منشی و محل انتظار مشتریان، یک لاین مخصوص رنگ کردن مو و با بهره‌گیری از دو تا سرشور همراه با ماساژ و یک لاین کوتاهی مو است.

 

طراحی سالن زیبایی با طرح مغربی در تهران

سالن زیبایی اعظم در تهران در محیطی به مساحت ۱۲۰ مترمربع طراحی و اجرا شده است، کانسپت اصلی این سالن برگرفته از معماری عربی یا مغربی است، مراکش در شمال آفریقا با زبان عربی قرابت فرهنگی زیادی با کشورهای عربی داشته و همچنین خوی آفریقایی دارد. از این رو معماری غنی این کشور در کنار تاریخ آن باعث شده از معماری آن برای طراحی این سالن استفاده شود.
کانسپت طراحی این سالن به درخواست خانم آقازاده بوده و طراحی آن توسط شرکت پی‌ال‌پی اجرا شده است تقریبا همه المان‌های طراحی مغربی را در خود جای داده است، طراحی این سالن با معماری اسلامی نیز قرابت دارد از این رو سقف خاصی که برای این سالن با الهام گرفتن از معماری مراکشی طراحی شده بسیار آن را خاص کرده است.
طراحی معماری این سالن زیبایی برعهده شرکت پی‌ال‌پی بوده که اجرای آن نیز زیر نظر مهندس علی خدادوستان به انجام رسیده است. این سالن زیبایی از لاین‌های پدیکور، مانیکور، مو و میکاپ بهره می‌برد و سالن انتظار آن در وسط قرار گرفته به ابهت سقف و همچنین لوستر نصب شده در آن اضافه می‌کند.
به قدری در جزئیات طراحی این سالن زیبایی دقت شده که حتی طرحی که برای سقف و و استفاده از انواع نور مخفی آن استفاده شده است در طرح صندلی انتظار نیز به کار گرفته شده است. سالن زیبایی اعظم یکی از سالن‌های خاص در تهران است.
مهندس فرزانه آقاجان‌نژاد به عنوان سر تیم طراح این سالن زیبایی درباره این سالن گفت: تلاش ما در طراحی این سالن زیبایی این بود که از هر المان و پترن مراکشی که در معماری آن کشور وجود داشت در این سالن استفاده شود و شاهکار آن هماهنگی لوستر و پترن سقف این سالن زیبایی است.
این سالن زیبایی که در فضای قدیمی و بازسازی آن انجام شده است از سیستم گرمایش از کف بهره برده و در نهایت بهترین سیستم گرمایشی و سرمایشی برای آن در نظر گرفته شده است.

 

استفاده از سقف مدرن ساخته شده با جعبه‌های سبز در سوئد

استفاده از طراحی جعبه‌ای، اختلاف سطح در سقف و استفاده از نورپردازی بزرگنمایی شده المان‌های خاص این فضای سالن زیبایی در سوئد است. این باکس‌های مدرن استفاده شده در سقف کاملا از جنس ام‌دی‌اف بوده و ۸۵ باکس در سرتاسر سقف این سالن استفاده شده است. اندازه باکس‌ها متفاوت است و در ۶ سایز مختلف طراحی شده و این باعث شده سقف این سالن و لوله‌های آن به خوبی کاور شده است.
رنگ سبز باعث شده که حس زندگی و طبیعت را به مشتریان سالن القا می‌کند و طراحی مدرن فضای صمیمی را برای مشتریان به ارمغان آورده است. سقف شفاف و بدون هیچگونه کاور خاصی باعث شده تاسیسات به خوبی دیده شود اما از نظر تهویه در بهترین حالت ممکن است و سقف کوتاه را عملا کاور کرده است.

این سالن در نوع خود بهترین است…
اگر به فکر راه اندازی سالن هستید در کنارتان هستیم…

× با کارشناسان ما مشورت کنید