صندلی آرایشگاهی و ۸ نکته درباره انتخاب آن

وقتی به بازار صندلی آرایشگاهی سر میزنید با گزینه‌های بسیاری روبه‌رو می‌شوید و همین‌طور اینکه برخی از این مدل‌ها از نظر ظاهر شبیه به هم اما قیمت آن‌ها متفاوت است. از همین رو سرمایه‌گذاری روی بهترین صندلی آرایشگاهی می‌تواند ترسناک باشد. وقتی در فضای وب یا اینستاگرام بررسی می‌کنید همه چیز بسیار گیج کننده و مبهم می‌شود، اما نیاز نیست اینقدر خود را به زحمت بیاندازید شما می‌توانید با مشاوره با کارشناسان مجموعه پی‌ال‌پی کامل‌ترین اطلاعات را در این خصوص بگیرید.

در همین راستا برای انتخاب بهتر صندلی آرایشگاهی توجه شما را به ۸ نکته زیر جلب می‌کنیم:

۱٫راحتی مشتری

به نظر می‌رسد این نکته کاملا بدیهی است که باید مورد توجه قرار گیرد، اما باید یکی از اولین عواملی که قبل از خرید در نظر می‌گیرید راحتی مشتری باشد. ارائه تجربه راحت و رضایت بخش برای مشتریان بدون شک یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید مورد توجه قرار گیردتا بهترین و راحت‌ترین صندلی برای سالن شما در نظر گرفته شود. مشتریان ممکن است بسته به نوع سرویسی که از سالن زیبایی شما می‌گیرند ساعت‌ها روی صندلی بنشینند پس نکته کلیدی در راحتی یک صندلی آرایشگاهی در قسمت گودی کمر قرار دارد. فوم‌های استفاده شده با چگالی بالا و پهنای لازم می‌تواند برای همه مشتریان با اندازه‌های مختلف مناسب و راحت باشد. هنگام ارزیابی راحتی مشتری، در نظر گرفتن شکل و ساختار صندلی نیز مهم است. به این نکات حتما در استراکچر صندلی دقت کنید که آیا باروهای فلزی دارد یا بازوهای بالشتکی یا صندلی از به چه شکل دوخت شده است.

۲٫سبک راحت

مانند راحتی مشتری مهم است که تجزیه و تحلیل کنید که منظور از راحت برای کارمندان و پرسنل آرایشگاه چیست؟ کار روزانه آرایشگر از نظر جسمی سخت است و در نظر گرفتن راحتی بلند مدت آرایشگران بسیار مهم است. ابتدا مطمئن شوید که یک صندلی آرایشگاهی با پایه هیدرولیک خریداری می‌کنید که متناسب با قد آرایشگر شما تنظیم می‌شود. ارتفاع یک آرایشگر بسیار مهم است تا مانع آن شود که آرایشگران مجبور شوند ساعت‌ها با یک صندلی خیلی کوتاه خم شوند یا مجبور شوند با یک صندلی آرایشگاهی خیلی بلند به شکل ناخوشایندی به نظر برسند. باید در انتخاب صندلی آرایشگاهی به این نکته توجه کنید که میزان بالا پایین رفتن جک به چه حد است تا تمام پرسنل بتوانند بهترین استفاده را از صندلی آرایشگاهی ببرند.

۳٫کیفیت

هنگام جستجوی صندلی آرایشگاهی مناسب، ساخت و ساختار صندلی بسیار مهم است البته این موضوع کاملا به بودجه شما بستگی دارد. طیف گسترده‌ای از صندلی آرایشگاهی با یک ظاهر طراحی با کیفیت بالا وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. هرچند هزینه کرد بالا در خرید تجهیزات از جمله صندلی قطعا در قیمت تمام شده شما تاثیر مستقیم داشته و هزینه بیشتری را برای او میطلبد، اما انتخاب یک صندلی آرایشگاهی مناسب یک سرمایه‌گذاری درست، محکم و بلند مدت برای شما و سالن شما به حساب می‌آید و در آینده پول شما را ذخیره خواهد کرد. در انتخاب صندلی آرایشگاهی به دنبال سیگنال‌های با کیفیت مانند اطلاعات گارانتی، نام تجاری یا برند، شهرت آن شرکت باشید، این ویژگی‌ها نشان دهنده کیفیت محصول است.

۴٫بودجه

هزینه صندلی آرایشگاهی می‌تواند چند ده هزار تا چند صد هزار تومان برای هر صندلی متغیر باشد، پس داشتن یک بودجه واقع‌بینانه مهم است و باید سالن‌دار یا سرمایه‌گذار هنگام تنظیم بودجه خود دقت کرده و به آن پایبند باشد. به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری بیشتر روی صندلی‌ها در دکوراسیون و ظاهر طراحی شده سالن در دراز مدت نتیجه خواهد داد، زیرا صندلی مرکز تمرکز خدمات شما است. به طور معمول، قیمت صندلی به دلیل مواد با کیفیت بالاتر استفاده شده در آن و همچنین سیستم پایه و جک بهره گرفته شده در آن وابسته است و همچنین تیراژ تولید آن شرکت و برند مستقیم در قیمت محصولات موثر است. در حالت ایده‌آل، همه می‌توانند با کیفیت‌ترین صندلی آرایشگاهی را خریداری کنند اما تعداد زیادی از گزینه‌ها با قیمت متوسط و با کیفیت بالا در دسترس هستند که ممکن است در چک لیست خانه‌های مد و عملکرد را علامت بزنند که در این صورت انتخاب متفاوتی رخ خواهد داد.

۵٫مواد

اغلب در فرایند خرید نادیده گرفته می‌شود، بسیار مهم است که از مواد صندلی‌های آرایشگاهی بالقوه خودآگاهی داشته باشید. برای قسمت‌های فلزی صندلی آرایشگاهی، کروم یک ماده با دوام است و ظاهری شیک را ارائه می‌دهد. در حالی که پوشش پودری آن خراش و سایش عمومی را نیز پنهان نگه می‌دارد. علاوه بر این، از گزینه‌های اصلی خود آگاه باشید و اینکه کدام پایگاه نه تنها برای سالن زیبایی شما، بلکه برای مشتریان شما نیز بهترین است. پایه‌های گرد استاندارد، گرد صاف، مربع مسطح، ستاره و ایتالیایی هر کدام مزایا و معایبی دارند، بنابراین ثبات، توزیع وزن، نگهداری و ایستایی را در انتخاب پایه در نظر بگیرید. گزینه اصلی مخصوص پوشش پایه مانند پایه‌های روکش شده با پودر سیاه در بازار بسیار محبوب هستند اما در بازار ایران، استیل محبوب بوده و تمام تولیدکنندگان ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند.

۶٫به آسانی تمیز شود

سهولت تعمیر و نگهداری یکی دیگر از ملاحظات بزرگی است که باید در طول فرآیند مورد توجه قرار گیرد. برای اینکه صندلی آرایشگاهی که خریداری کرده‌اید کاملا جدید به نظر برسند، مهم است که مواد و رنگ، نحوه تاثیر محصولات، رنگ مو و سفید کننده بر ظاهر صندلی شما و طراحی صندلی را در نظر بگیرید. رنگ‌های تیره به طور کلی با گذشت زمان بهتر پوشیده می‌شوند، در حالی که رنگ‌های روشن زودتر از بین می‌روند و لکه‌ها را نمایان می‌کنند. همچنین بررسی ساختار صندلی برای یافتن چین‌ها، دهانه‌ها و دوخت‌ها را که باید تمیز نگه داشته شوند در هنگام خرید فراموش نکنید. این نقاط ساختاری به کنترل سهولت برداشتن موها از روی صندلی کمک شایانی می‌کند. این که بتوان موهای را به سرعت برای سرویس دهی بیشتر از روی صندلی حذف کرد، در نهایت به رشد مشتریان شما کمک می‌کند و سالن شما را همواره تمیز جلوه می‌دهد. اگرچه صندلی آرایشگاهی ممکن است تمرکز اصلی شما باشد اما تمیز کردن پایه استیل یا کروم را هرگز فراموش نکنید تا مکان شما تمیز به نظر برسد.

۷٫زیبایی شناسی

از دیگر نکاتی که باید در انتخاب صندلی آرایشگاهی بدان توجه کرد، زیبایی شناسی است. یک راه آسان برای جستجوی تعداد بی پایان محصولات، یافتن صندلی استایل است که با شخصیت سالن شما مطابقت داشته باشد، کلاسیک، مدرن یا نئوکلاسیک، دکوراسیون سالن زیبایی شما هرچه که باشد، باید صندلی مطابق آن انتخاب شود. نگاه کردن به سبک و پالت رنگی شما در این مرحله از فرآیند کلیدی است. زمانی که برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود زمان و هزینه گذاشته باشید، این باعث خواهد شد تا به طرز منحصر به فردی سالن خود را ارتقا دهید.

۸٫ضمانتنامه

نگاهی به خط مشی ضمانت یک شرکت در مورد کیفیت و دوام صندلی آرایشگاهی و ظاهر طراحی شده آن چیزهای زیادی را نشان می‌دهد، اگر هیچ ضمانتی وجود ندارد این نشان دهنده کیفیت پایین و طول عمر کوتاه صندلی است که باید به شدت مراقب آن باشید. بهترین صندلی‌های سالن حداقل یکسال گارانتی دارند. همراه با گارانتی، برسی کنید که آیا آن‌ها یک تیم خدمات مشتری اختصاصی برای پاسخگویی به سوالات شما دارند تا در صورت بروز هرگونه اشکالی به کمک شما بیایند؟

این ۸ نکته در انتخاب صندلی آرایشگاهی به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را در صندلی داشته باشید. شرکت پی‌ال‌پی اولین مجموعه در ایران است که خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون سالن زیبایی را در کنار ارائه تجهیزات با کیفیت با تنوع بالا در اختیار شما قرار می‌دهد.

اینستاگرام مجموعه پی‌ال‌پی

در این باب بیشتر بخوانید:

شرایط تاسیس کلینیک پوست و مو

چهار المان نوظهور در فضای آرایشگاه

راه اندازی آرایشگاه زنانه در سال ۱۴۰۰

 

× با کارشناسان ما مشورت کنید