راهکارهای استفاده از ابزار دیجیتال در صنعت زیبایی

صنعت زیبایی از آرایشگرانی تشکیل شده است که انعطاف‌پذیر، مصمم و خلاق هستند که نیازها و تجربیات مشتریان بیش از هر چیز دیگری برای آنان ارزشمند است. در یک سال گذشته شرایط سختی صنعت زیبایی گذرانده و شاید تعطیلی‌های مکرر تاثیر منفی زیادی روی این صنعت گذاشته است اما با عادی شدن شرایط رفته رفته اولویت‌ها و چشم‌اندازهای جدیدی در عرصه این صنعت شکل می‌گیرد.

امروز بیش از هر زمان دیگری، فروشندگان محصولات زیبایی، آرایشگران با ابزارهای پیچیده ارتباطی روبه‌رو بوده و یکی از دغدغه‌های آنان استفاده از فضای مجازی برای پیشبرد اهداف است. از جمله این موارد می‌توان به رزرواسیون آنلاین و خدمات‌دهی در این خصوص، فروش و ارسال محصولات به صورت مجازی و همچنین ارائه نمونه کارها و همچنین معرفی محصولات جدید به بازار هدف اشاره کرد. این در واقع سطح جدیدی از روش‌های ارتباطی در این صنعت زیبایی به شمار می‌رود.

ارتباط عمیق‌تر با مشتری در صنعت زیبایی

صنعت زیبایی اساسا بر پایه وفاداری مشتری بنا شده‌است. این در حالی است که تعطیلی‌های مکرر در سال گذشته عملا تمام ارتباط فعالان صنعت زیبایی را با مشتری‌های وفادار خود از دست داده‌اند، با عادی شدن شرایط در اولین گام همه فعالان این صنعت به دنبال ارتباط با مشتریان گذشته خود هستند تا به نظم گذشته بازگردند.


مشتری خود را بشناسید و با او همدلی کنید


حفظ مشتری در میان نگرانی‌ها و تعطیلی‌های مکرر، مسئله مهم این عرصه است و در سال جاری برقراری ارتباط و حفظ مشتریان به کانون اصلی در صنعت زیبایی بدل شده و رشد در حوزه‌های مختلف را منجر خواهد شد. اما یک فعال صنعت زیبایی چه کارهایی باید انجام دهد؟

مشتریان خود را از طریق ایمیل مارکتینگ مطلع کنید:

با اینکه در ایران استفاده از ایمیل مرسوم نیست اما بهتر است این کار را در لیست خود قرار دهید، به هر حال هستند مشتریانی که از ایمیل استفاده می‌کنند. یکی از مزیت‌ها ایمیل مارکتینگ قابلیت زمانبندی و تبلیغات خودکار است، با این کار تمهیدات خود را برای سلامتی مشتریان مستقیم به مشتری وفادار خود می‌رسانید، این به شما کمک می‌کند بتوانید از کاتالوگ و ایمیل‌های از پیش تعیین شده با قالبی خاص استفاده کنید.

ارتباط آسان را فعال کنید

آیا خود را در دسترس مشتریان برای ارائه نگرانی‌ها و سوالات از سوی آن‌ها قرار می‌دهید؟ هنگامی که مشتری‌ها تماس می‌گیرند، آن‌ها اغلب انتظار پاسخ سریع، دقیق و درست دارند، ۸۸ درصد  از مشتریان می‌گویند انتظار دارند در یک ساعت از کسب و کار شما پاسخی دریافت کنند. شما می‌توانید با تجمیع کانال‌های ارتباطی با استفاده از پلت‌فرم‌های مختلف به مشتریان به سرعت پاسخ دهید.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ارتباط مستقیم با مشتریان

کانال‌های اجتماعی شما، به ویژه اینستاگرام، بازتاب بصری برند شما هستند و می‌تواند دلیل این باشد که مشتریان با شما ارتباط برقرار کرده و حتی از شما وقت بگیرند. اطمینان حاصل کنید که فرصت‌هایی برای مشتری ایجاد کرده‌اید که بتواند با کسب و کار شما ارتباط برقرار کند.

پاداش وفاداری را بدهید

مشتریان شما جامعه شما هستند، هربار که از سالن شما بازدید کرده و خدمات دریافت کنند، ممکن است در کانال‌های دیگر فروش شما قرار گیرند و شما باید بتوانید برای آن‌ها ایجاد انگیزه کنید. پیشنهاد ما به شما این است که برنامه وفاداری ایجاد کرده و با درک نیازهای مشتری، یک مشتری وفادارتر بسازید یا مشتریان عادی را به خود و کسب و کارتان وفادار کنید.

پخش زنده و آموزش‌های ویدیویی را در نظر بگیرید

نیاز مشتری شما محدود به موقعیت جغرافیایی شما نیست، برای تعامل با مخاطبان خود از دور، می‌توانید فیلم‌ها و پخش زنده در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا خدمات خود را به نمایش بگذارید، آموزش‌های لازم را ایجاد کنید، محصولات مختلف را تبلیغ کنید و در نهایت با روش‌های جدید هم درآمدزایی کنید و هم با مشتریان خود از هر نظر در ارتباط باشید.


انواع قراردادهای پرسنل آرایشگاهی + نمونه قرارداد


این برای مشتریانی که آماده استفاده از خدمات در سالن به علت شرایط کرونایی نیستند نیز مفید بوده و در وفاداری آن‌ها در اینده کمک شایانی خواهد کرد. در مورد ارتباط زنده یا استفاده از انواع کلیپ و فیلم به نکات زیر توجه کنید:

به یک موضوع در صنعت زیبایی بچسبید: قبل از ضبط هر برنامه‌ای، ایده یا موضوعی داشته باشید و بدانید در چه موردی قصد دارید بحث کنید.

هدف‌های خود را از هر کلیپ بنویسید: برای اطمینان از رسیدن نکات کلیدی مد نظرتان به مشتری و مخاطبان، قبل از هرکاری یک طرح کلی بنویسید و نکات گفتاری را در  آن رعایت کنید، این موارد در پخش زنده بسیار پر اهمیت‌تر است.

چند بار قبل از ضبط اصلی تمرین کنید: اگر در حال ضبط ویدئو هستید، به همان اندازه که می‌خواهید می‌توانید روی آن ویرایش انجام دهید و شانس بهبود آن را دارید اما در پخش زنده از قبل وقت بگذارید و جلوی دوربین راحت باشید.

زمان مناسب خود را پیدا کنید: تحت فشار قرار نگیرید و فیلم‌های بسیار طولانی نسازید. یک کلیپ ۵ تا ۱۵ دقیقه‌ای حاوی اطلاعات مفید بهتر از زمان بیهوده گذاشتن است، بعلاوه در این خصوص مخاطب خود را نیز خسته نکرده‌اید.

خوش بگذرانید: از هر چیزی مهم‌تر، لذت بردن از کاری است که انجام می‌دهید، این فرصت مناسبی است که مشتریان فعلی و آینده شما با شما و برندتان آشنا شده و ارتباط برقرار کنند و از قرار برای رسیدن به خدمات شما هیجان زده شوند.


طراحی و اجرای دکوراسیون سالن زیبایی ماموریت اصلی مجموعه پی‌ال‌پی 

منبع: SALONTODAY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *