طراحی سالن زیبایی در مجموعه پی‌ال‌پی

یکی از راه‌هایی که لازم است برای این‌که بدانید چگونه می‌توانید فضای سالن زیبایی خود را بچینید این است که قبل از هرگونه چینش یا خرید تجهیزات، سالن زیبایی خود را طراحی کنید، طراحی سالن زیبایی بهترین راه برای مدیریت هزینه در آینده سالن زیبایی است.

پلان در طراحی سالن زیبایی

پلان در واقع نقشه اصلی ساختمانی است که قصد دارید در آن سالن زیبایی خود را ایجاد کنید، این نقشه توسط مهندسین معمار برای شما ترسیم شده و در آن کلیه تفکیک‌های فضایی مانند اتاق‌ها، سرویس بهداشتی، آشپرخانه یا هر زائده‌ای در دیوارها را مشخص می‌کند. در پلان کلیه متراژ‌ها به تفکیک تعیین شده و مشخص می‌شود هر قسمت از فضای انتخابی چه ابعاد و اندازه‌ای دارد.

چیدمان در طراحی سالن آرایشگاهی

در این مرحله بر اساس نیازها، کارکردها و همچنین پلان اصلی ساختمان، تجهیزات لازم به صورت شماتیک با ابعاد و اندازه مشخص و از پیش تعیین شده در قسمت‌هایی از مکان مشخص شده بر اساس عملکرد و همچنین رعایت تمام ضوابط تخصصی سالن در عین آشنایی با نیازهای هر بخش تعیین شده و مشخص می‌گردد در هریک از لاین‌ سالن زیبایی چه چیزی باید طراحی شود. در طراحی سالن زیبایی چیدمان مقدمه و پایه هر کاری است. در واقع پلان سالن زیبایی بعد از  چیدمان عملا مد نظر قرار می‌گیرد.

مشخص کردن شکل و ظاهر تجهیزات

در این مرحله بعد از تایید کارفرما از طراحی سالن آرایشگاهی انجام شده و بعد از چیدمان به طور مثال در سالن ناخن باید این مسئله در نظر گرفته شود که شکل و ظاهر میز ناخن یا صندلی کوپ و استادکار به چه شکل باشد، این در دو شکل اتفاق می‌افتد، یک، خود کارفرما سلیقه خود را بیان کرده، دو، بر اساس تجربه طراحان مجموعه میزهایی با عملکرد مناسب بر اساس بودجه کارفرما تعیین شود. در نهایت طراحی سالن زیبایی در حوزه تجهیزات اتفاق می‌افتد.

طراحی سه‌بعدی سالن زیبایی

مرحله بعد از طراحی سالن، طراحی سه‌بعدی از فضایی است که قرار است به عنوان سالن زیبایی شکل بگیرد، این مورد بدین معناست که در واقع تمام شکل و ظاهر دیوارها، درها، چینش تجهیزات و هر آنچه که قرار است در سالن زیبایی شکل بگیرد مشخص می‌شود. بر این اساس کارفرما می‌داند حتی چه تعداد تابلو برای فضایی که در نظر گرفته شده باید تهیه و نصب کند، رنگ دیوارها به چه شکل است و قبل از هرگونه عملیات عمرانی مشخص می‌شود سالن چه حد با سلیقه مشتری هماهنگی داشته و دلخواه او است.

مهم‌ترین موضوع در طراحی سالن آرایشگاهی استفاده از پتانسیل‌های مکان انتخاب شده برای سالن زیبایی است، این بدان معناست که سالن زیبایی انتخاب شده اگر درست معماری شده و طراحی شود به خوبی می‌توان از کوچک‌ترین فضاها بهترین بهره را برد در حالی‌که اگر این انتخاب‌ها از سوی یک کارنابلد انجام شود کلی از فضا عملا از دست برود.

چرا طراحی به صورت تخصصی انجام می‌شود؟

هر کارفرمایی ممکن است این سوال را از خود بپرسد که چرا باید برای طراحی سالن زیبایی به سراغ مجموعه معماری پی‌ال‌پی بیاید؟ این در حالی است که همه معماران شاید بتوانند یک سالن طراحی کنند اما این تصور درستی نیست، زیرا در طراحی سالن آرایشگاهی نیازهای هریک از سالن‌کاران متفاوت است، وسایل و تجهیزات مورد نیاز یکی از مسائلی است که باید بدان توجه شود مسئله دیگر در دسترس بودن آن و عدم مزاحمت هر یک از لاین‌ها برای یکدیگر است، همین موضوع است که طراحی سالن زیبایی را به کاری کاملا تخصصی تبدیل کرده و بسیار اهمیت دارد.

در پایان اگر هنوز برای سالن زیبایی خود نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید بهتر است قبل از هر کاری با مشاوران ما تماس حاصل کرده و پروژه‌های طراحی یا اجرای ما را ببینید. گفتنی است اگر الان سالن خود را در اختیار دارید و قصد دارید آن را گسترش یا باز طراحی کنید نیز می‌توانید از خدمات مختلف مجموعه پی‌ال‌پی برخوردار شوید.

× با کارشناسان ما مشورت کنید