مدل موی باب فرانسوی ترند این روزهای جهان

شاید هنور در ایران خیلی با این مدل مو آشنا نباشید اما به مرور و بعد از بازگشایی سالن‌ها در اروپا و آمریکا مدل موی جدید در حال ترند شدن است که نام آن باب فرانسوی است. اگر هنوز یادتان نمی‌آید این مدل مو را قبلا کجا دیده‌اید بگذارید ما به یادتان بیاوریم مدل مو ماتیلدا در فیلم لئو بود.
در کل با توجه به سال کرونا و طبیعی بودن امسال در کل طبیعی بودن مد است، این مدل مو هم برای آسانی و همچنین طبیعی بودن در حال ترند شدن است، مدل موی باب فرانسوی شروع به بازگشت کرده است، شاید مهم‌ترین آرایشگر معروفی که در ایران از آن استفاده می‌کند غزل نوروزی است.

مدل موی باب فرانسوی چیست؟

جک مریک در مورد مدل موی باب فرانسوی می‌گوید: ” این مدل در دهه ۱۹۲۰ برای اولین بار ترند شد و توسط آرایشگر معروف لویز بروکس ابداع شد، بعدها برای اولین بار در فیلم آمیلی در سال ۲۰۰۱ استفاده شد و در واقع مدل مدرنی از باب فرانسوی در این فیلم معرفی شد”
فرق مدل موی باب فرانسوی مدرن نسبت به مدل قبلی آن این است که کمی جلوتر کوتاه‌تر بوده و این موضوع آن را از باب فرانسوی کلاسیک دور می‌کند.

 


۶ اشتباه مدیران سالن زیبایی


نحوه اصلاح مو به سبک باب فرانسوی

این قسمت مخصوص آرایشگرانی است که قصد دارند این مدل مو یعنی باب فرانسوی را به مشتریان خود پیشنهاد دهند. به گفته جک، یک باب فرانسوی واقعی باید طول آن تا فک یا کمی بالاتر از آن باشد. او می‌گوید در یک مدل باب فرانسوی لایه‌ها واقعا صاف و محکم هستند. جک پیشنهاد می‌کند برای مدرن‌سازی برش مو لازم است بافت بیشتری را اضافه کنید. او معتقد است در حال حاضر برای اینکه کمی مدرن‌تر شود در انتهای مو و در پشت سر از تیغ استفاده می‌کند تا لبه نرم‌تری را برای مو ایجاد کند. مردم مدل باب فرانسوی را با لبه کمی صاف و سنگین دوست ندارند و ترجیح می‌دهند با کمی موج به آن رنگ و لعاب ببخشند به جای آن‌که کاملا صاف باشد


مانیکور در سالن زیبایی


چگونه استایل جدید به باب فرانسوی بدهید؟

جک بعد از نوع مدرن توصیه می‌کند با لوسیون خشک موها را کمی بهم ریخته کنید تا سبک مدرن به خوبی خود را نمایان کند. جک حتی استفاده از اسپری نمک دریا را برای این نوع پیشنهاد می‌کند تا هم موها در این استایل براق شده و همچنین خشن به نظر بیایند.
چگونه می‌توان از مدل موی باب فرانسوی پول بیشتری درآورد؟
پیشنهاد ما این است با توجه به اینکه این نوع از برش برای باب فرانسوی بعد از ۴ تا ۶ هفته حالت خود را کامل از دست داده و عملا مو بلندتر از حد باب فرانسوی می‌شود بهتر است به آن‌ها پیشنهاد رزرو یک وقت در آن زمان را بکنید تا حداقل برای یک فصل این مد را برای خود حفظ کنند.
بدین منظور می‌توانید حتی با مشتریان خود در مورد رنگ موهای مناسب باب فرانسوی صحبت کنید ترفندی که غزل نوروزی از آن استفاده کرده است.


انواع تجهیزات آرایشگاهی


منبع: salon-services.com

× با کارشناسان ما مشورت کنید