وظیفه منشی سالن زیبایی چیست؟

اگر به تازگی سالن زیبایی خود را راه اندازی کرده یا از عملکرد منشی سالن زیبایی خود راضی نیستید بهتر است ابتدا با وظایف کلی و کاری که منشی باید در آرایشگاه انجام دهد آشنا شوید. اما قبل از اینکه بدانید دقیقا چه منشی به کار سالن شما می‌آید بهتر است بدانید که جایگاه منشی در سالن زیبایی باید کجا و چگونه باشد

میز منشی کجا باید قرار گیرد؟

از طراحی میز منشی تا محل قرار گیری آن در سالن امری کاملا تخصصی در دکوراسیون داخلی است زیرا محل قرارگیری میز منشی در جذب و وفاداری مشتری موثر است. ابهت میز منشی، ابعاد و ارتفاع استاندارد آن، تناسب ابعاد میز با اطراف و دیگر اجزای سالن همه در تاثیر گذاری میز منشی و البته کارایی منشی موثر است. پیشنهاد ما این است اگر در ابتدای راه هستید بهترین مهم طراحی سه‌بعدی سالن یا جانمایی وسایل است تا بتوانید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه داده و فضای عملکردی درستی برای سالن خود تعریف کنید.
مجموعه پی‌ال‌پی با سابقه ۱۵ سال طراحی و اجرای تخصصی سالن زیبایی در این امر متخصص بوده و شما می‌توانید طراحی سالن زیبایی خود را به ما بسپارید.

ورودی سالن زیبایی و تاثیر آن در جذب مشتری


منشی حرفه‌ای کیست؟

منشی را با فردی که فقط تلفن پاسخ می‌دهد اشتباه نگیرید تا پیش از این دید افراد به منشی صرفا پاسخگویی به مشتریان یا بیماران یک دکتر بود اما این تعریف مدت‌هاست که منسوخ شده و منشی در واقع ویترین سالن آرایشگاه به حساب می‌آید و نقش بسزایی در روند کلی یک مجموعه دارد.
منشی فردی است که به اصول روانشناسی مشتری آگاه بوده و باید بتواند بهترین شکل تماس را برای بازاریابی برقرار کند. منشی‌گری شغلی کاملا حرفه‌ای است که نیاز به آموزش دارد تا فرد بتواند به صورت حرفه‌ای فعالیت کند. بسیاری تصور می‌کنند منشی‌گری ساده است و به سراغ این کار می‌روند این در حالیست که یکی دلایل عدم موفقیت آرایشگران انتخاب فردی نامناسب برای این کار است.

چگونه یک منشی خوب برای سالن آرایشگاه خود انتخاب کنید؟

انتخاب منشی برای سالن زیبایی با سایر دسته‌های شغلی متفاوت است در آرایشگاه منشی صرفا مسئول پاسخگویی به مشتریان نیست بلکه باید تمام تلاش خود را انجام دهد تا بهترین شکل با مشتری صحبت کرده و او را با توجه به رقابتی که در بین سالن‌های زیبایی است او را متقاعد به استفاده از خدمات آرایشگاه کند.

وظابف اصلی منشی سالن زیبایی

منشی سالن زیبایی با منشی یک شرکت بسیار متفاوت است. از همین رو در انتخاب مشتری خود دقت کنید زیرا در یک سالن زیبایی،  منشی باید خیلی حرفه‌ای تر از دیکر مکان‌ها فعالیت کند تا بتواند در بهترین زمان مشاوره گیرنده را تبدیل به مشتری کند.

۱٫بررسی و تنظیم قرار مشاوره‌ها

یکی از مهم‌ترین وظایف منشی سالن زیبایی، بررسی، تنظیم و تعیین نوبت بانوان برای دریافت مشاوره از کارشناسان سالن زیبایی است. این که تمام کارها طبق روال انجام شود هم از دید مشتری خوشایند بوده و هم از دید صاحب کار و این یعنی رضایت مشتری و کار منشی، همچنین باید دقت کرد که عدم تعیین درست این موضوع یعنی منشی مناسبی برای سالن آرایشگاه انتخاب نشده است.

۲٫بایگانی پرونده و مستندات مربوط به مشتری

ممکن در سالن زیبایی برای مشتری که خدماتی همچون میکروبلیدینگ استفاده کرده است، منشی موظف است پرونده‌ای از مستندات مربوط به خدمات دریافتی مشتری جمع آوری کرده و داخل پرونده قرار دهد تا در صورت لزوم از آن استفاده شود. نحوه برخورد مشتری یا پرونده‌ها و نظم آن کارایی منشی را در عمل به وظایف خود مشخص می‌کند.

۳٫پاسخگویی به تلفن‌ها از سوی منشی سالن زیبایی

در سالن‌ها زیبایی پاسخ به تلفن یعنی ارتباط مستقیم با مشتری و اولین چیزی که در ذهن افراد از سالن آرایشگاه باقی می‌ماند برخورد منشی سالن زیبایی با آن مشتری است که باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. میزان موفقیت منشی سالن به نحوه پاسخ دهی به مشتری و بازاریابی آن بستگی دارد.

۴٫برخورد خوشایند با مشتری 

یکی دیگر از وظایف منشی سالن زیبایی زمانی است که مشتری برای اولین بار به صورت حضوری در محل آرایشگاه حاضر می‌شود. همیشه از تاثیر اولین برخورد شنیده‌ایم و این در سالن زیبایی در اولین حضور مشتری در آرایشگاه است. برای تبدیل شدن فرد به مشتری وفادار میزان مهارت منشی در برخورد با مشتری مهم است.

۵٫رعایت بهداشت و داشتن ظاهری آراسته

رعایت بهداشت فردی همیشه مورد توجه در هر کاری بوده و هست. این که شما ظاهری آراسته داشته باشید حس خوبی هم به خودتان می دهد و هم در طرف مقابل احساس آرامش ایجاد می کند. به این نکته نیز دقت داشته باشد، فردی که نتواند بهداشت فردی خود را رعایت کند، قطعا نمی تواند با مشتری ها نیز برخورد درستی داشته باشد و پرونده های مشتری را به درستی جمع آوری کند.

جمع بندی

منشی سالن زیبایی یکی از عوامل مهم در جذب مشتری سالن آرایشگاه است. فرقی نمی‌کند که مدرک تحصیلی منشی چه باشد زمانی که ویژگی‌های یک منشی حرفه‌ای سالن زیبایی را بدانید و با وظابف منشی هم آشنا باشید، می‌توانید به سرعت برای سالن زیبایی خود منشی درستی را انتخاب کنید. منشی زیبایی با منشی یک سازمان متفاوت است پس منشی‌های آموزش دیده و حرفه‌ای را انتخاب کنید.
در پایان پیشنهاد ما به شما سالن‌دار عزیز این است که در مورد انتخاب میز منشی و سفارش آن با کارشناسان ما در تماس بوده و در این خصوص میز منشی دلخواه خود و استاندارد داشته باشید.
× با کارشناسان ما مشورت کنید