میز کار آرایشگاهی و انواع آن

میز کار آریشگاهی انواع مختلفی داشته و کاربردهای متفاوتی دارد، از کارکردهای انواع میز کار آرایشگاهی می‌توان به میز منشی، میز مانیکور و انواع آینه کنسول برای نقاط مختلف سالن نام‌برد.

میز کار آرایشگاهی مناسب برای کار ناخن

میز کار آرایشگاهی مناسب برای یک مانیکوریست یا ناخن کار باید قبل از هرچیز ارتفاع استانداردی داشته باشد. ارتفاع استاندارد یک میز کار آرایشگاهی مخصوص ناخن ۸۰ سانتی‌متر بوده و در از نظر عرض نیز چون در یک طرف آن مانیکوریست و در طرف دیگر مشتری نشته است باید طوری باشد که باعث خمودگی مشتری یا مانیکوریست نشود از این رو عرض میز مانیکور را ۴۵ در نظر می‌گیرند.

میز کار آرایشگاهی مناسب ناخن از نظر طول نیز باید دارای استاندارد باشد حداقل باید ۱ متر طول داشته باشد تا وسایل ناخن کار مزاحم کار او نشود. از همین ممکن است طول آن کم یا زیاد شود و ابعاد ثابتی ندارد. بسیاری از سالن‌داران برای قسمت ناخن خود از میزهای دو نفره استفاده می‌کنند. میز دو نفره مانیکور این کمک را می‌کند تا فضای کمتری اشغال شده و در نهایت به افزایش تعداد ناخن کار در سالن اضافه شود.

میز کار آرایشگاهی مخصوص ناخن کار که در سالن‌های تخصصی ناخن استفاده می‌شود معمولا به هم پیوسته بوده تا فضای کمتری از سالن را اشغال کرده و بتوانند تعداد بیشتری ناخن کار کرده و در نهایت به رشد مشتری سالن کمک کند.

همیشه به یاد داشته باشید خرید میز کار  آرایشگاهی بدون در نظر گرفتن فضای سالن ممکن است به عدم رضایت مشتری بیانجامد پس قبل از هرگونه خرید انواع میز کار آرایشگاهی با طراحان ما در خصوص نوع میز، طرح آن و البته جایگاه آن در سالن مشورت کرده و در صورت نیاز جانمایی سالن خود را از ما بخواهید.

انواع میز آرایشگاهی از چنس‌های مختلفی همچون ام‌دی‌اف خام، ام‌دی‌اف ملامینه و لترون ساخته می‌شود اگر در خصوص اطلاعاتی ندارید پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

تفاوت ام‌دی‌اف خام، ملامینه و لترون چیست؟ کدام برای میز مانیکور بهتر است؟


میز کار آرایشگاهی مناسب برای پذیرش

میز آرایشگاهی مناسب برای پذیرش سالن چون معمولا به ورودی سالن زیبایی نزدیک است بهتر آن است که ابهت لازم را داشته باشد. معمولا بسیاری از سالن‌داران لوگو سالن را روی میز منشی قرار می‌دهند و بسیار می‌تواند روی جذب مشتری موثر باشد. معمولا میز منشی را طوری تعبیه می‌کنند که وسایلی همچون تلفن، دوربین در ورودی، کامپیوتر و البته سیستم صوتی و تصویری سالن به نحوی نزدیک با روی آن قرار گیرد. از این رو مهم است فضایی محفوظ داشته تا مشتریان به میز کار آرایشگاهی منشی دسترسی نداشته باشند. همچنین بتواند در همین حال منشی ارتباط موثری با مشتری تلفنی یا حضوری برقرار کند.

منشی سالن زیبایی نقش موثری در رشد مشتریان یک سالن دار  دارد و اگر هنوز برای سالن خود منشی انتخاب نکرده‌اید مطلب زیر را نیز می‌توانید مطالعه کنید

چگونه منشی مناسبی برای سالن خود انتخاب کنم؟

میز کار آریشگاهی مخصوص منشی نیز  مانند میز مانیکور دارای ابعاد استاندارد است اما صرفا در ارتفاع قسمت داخلی برای استفاده از کامپیوتر و دیگر تجهیزات روی میز و همچنین ارتفاع قسمت ارتباط با مشتری در طول، نوع میز و حتی طرح آن تنوع بسیاری وجود دارد که در این خصوص مطلبی پیش از این آماده شده که می‌توانید آن را مطالعه کنید.

انواع میز منشی آرایشگاهی


میز کار آرایشگاهی که البته صرفا میز نبوده و آینه در کنار آن قرار می‌گیرد و اصل در آن استفاده از آینه است. این میز کار آرایشگاهی مخصوص میکاپ یا اصلاح است. آینه کنسول‌ها تنوع بی‌شماری دارند، انتخاب آن‌ها سخت و  انتخاب آن تعیین کننده سبک طراحی سالن زیبایی است.

اگر هنوز فکری به حال دیزاین و طراحی سالن خود و حتی سبک آن نکرده‌اید با ما تماس بگیرید(۸۸۷۸۹۲۴۸-۰۲۱)، نمونه کارهایمان را در اینستاگرام بررسی کنید.

ارتفاع قسمت میز آینه کنسول نیز ۸۰ سانتی‌متر است، هرچند با توجه به ارتفاع صندلی ممکن است این عدد نسبت به طراحی کمی بیشتر یا اندکی کوتاه‌تر باشد. برای انتخاب آینه کنسول و سفارش انواع آن حتی آن آینه‌ای که در لیست محصولات ما نیست می‌توانید برای ما ارسال کرده و سفارش دهید.

میز آرایشگاهی در این سه مدلی که پیش از این ارائه شد خلاصه شده اما اگر قصد دارید سالن چند منظوره راه اندازی کنید یا قرار است لاین کاری جدیدی را به سالن خود اضافه کنید بهتر است سبک و دیزاین کلی میزکار آرایشگاهی خود را یکی انتخاب کرده تا هارمونی لازم در سالن ایجاد شود.

اگر نیازی به دکور کردن سالن خود ندارید یا حتی از حدس می‌زنید دیزاین کامل سالن هزینه زیادی دارد برای اینکه مشتریان در سالن احساس راحتی داشته باشند صرفا سالن خود را جانمایی کرده تا بتوانید تجهیزات را با دید یک کارشناس معماری سفارش دهید.

× با کارشناسان ما مشورت کنید