نکاتی در مورد طراحی منطقه خرده فروشی در سالن زیبایی

لئون الکساندر یکی از میکاپ آرتیست‌های ایالات متحده معتقد است در طول ۲۰ سال فعالیتی که در صنعت زیبایی داشته است، با توجه به نمایش و بازاریابی خرده فروشی، این نوع از فروش در سالن زیبایی را بخشی از حیات تجاری خود عنوان می‌کند. او متعقد است در حال حاضر باید یک جهش بزرگ در این حوزه انجام داد تا اطمینان لازم حاصل شود که مشتریان هنگام بازدید از سالن، بخش مهمی از خرید خرده محصولات آرایشی بهداشتی را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

لئون الکساندر معتقد است برای انجام چنین کاری باید از بهترین شیوه‌های خرده فروشان موفق الگوبرداری کرد که تعدادی از این تجربیات در ادامه ذکر می‌شود:

مبلمان و در واقع دکور خرده فروشی را خنثی نگهدارید و از رنگ‌هایی همچون سفید یا مشکی بهره بگیرید زیرا این کار باعث خواهد شد تا محصولات پر زرق و برق و رنگی بیشتر به چشم بیاید.

روشنایی‌های LED زیر سقف باعث می‌شود محصولات بیشتر به چشم آمده و تمرکز روی آن‌ها بیشتر شود.

محصولات را دسته‌بندی کرده و یک سردر روشن با استفاده از برند و لوگو خود بسازید تا مشتریان به قسمت خرده فروشی جلب شده و به چشم آمدن آن کمک شایانی کند.

دقت کنید چینش قفسه‌ها به طوری باشد که محصولات مرتبط در کنار یکدیگر قرار گیرند. به طور مثال قفسه شامپو‌ها در کنار قفسه نرم کننده‌ها و کنار آن نیز حالت دهنده‌ها قرار گیرد.

رنگ دیوارها را خنثی نگهدارید. رنگ‌های سفید یا پوست تخم مرغی می‌تواند به تمرکز روی محصولات شما بیانجامد.

قسمت ثبت فروش یا کانتر فروش خود را در منطقه خرده فروشی متمایز کنید، این کار را می‌توانید با استفاده از رنگ‌های خاص یا طرح و لوگو خود انجام دهید.

برای آموزش و ارائه دقیق اطلاعات از صفحات نمایشگر لمسی استفاده کرده و سعی کنید محصولات به خوبی برای مشتری ارائه شده تا به یک خرید خوب منجر شود.

برای درآمدزایی یا تبلیغ یک محصول قسمتی را در نظر بگیرید تا بتوانید محصولات جدید آن ماه را معرفی کرده و تبلیغات خوبی داشته باشید، این به اعتبار شما در کنار شرکت تولید کننده یا وارد کننده نیز اضافه می‌کند.

شما می‌توانید با بها دادن به این موضوع فروش خود را بالا برده و با ترکیبی از محصولات آرایشی بهداشتی به رشد سالن خود کمک کنید همچنین می‌توانید از اعتبار سالن خود استفاده کرده و این محصولات را در شبکه‌های مجازی مرتبط با سالن زیبایی نیز به فروش برسانید.

منطقه خرده فروشی محصولات در سالن زیبایی این کمک را به شما می‌کند تا با ایجاد این بخش به رشد درآمد سالن نیز کمک کنید معمولا در این شرایط برخی از سالن‌های بین المللی با استفاده از محصولات خرده فروشی به نوعی برای آن تبلیغ کرده و مشتری را دست پر به خانه راهی می‌کنند شما نیز می‌توانید با استفاده از همین محصولات در سالن و تاثیر آن روی مشتریان آن‌ را معرفی کرده و فروش محصولات را به عنوان بخش درآمدزا سالن قرار داده و روی آن حساب جدی باز کنید.

اینستاگرام مجموعه پی‌ال‌پی را دنبال کنید

مطالبی که می‌تواند مطالعه آن در بهتر شدن سالن شما کمک می‌کند:

چگونه چیدمان سالن زیبایی بی نقصی داشته باشیم؟

سیستم‌های نوبت دهی آنلاین چه تاثیری در رشد مشتریان آرایشگاه دارد؟

انواع قرارداد پرسنل آرایشگاهی + نمونه قرارداد

× با کارشناسان ما مشورت کنید