ورودی سالن زیبایی و تاثیر آن در جذب مشتری

در طراحی سالن زیبایی باید جذابیت لازم را ایجاد کرد از همین رو مکان‌هایی همچون تابلو ورودی، میز پذیرش، قسمت انتظار بسیار در جذب مشتری مفید بوده و از هر نظر باید طراحی درست و مشتری پسندی داشته باشد

نقش تابلو ورودی در جذابیت طراحی سالن زیبایی

ورودی هر مکانی در جذب مشتری یا مخاطب بسیار مهم است. با توجه به مخاطبان سالن زیبایی که بانوان هستند. زیبایی شناختی ورودی و همچنین تابلو آن بسیار حائز اهمیت است. بسیاری از آرایشگاه‌ها ورودی مناسبی نداشته و معمولا هزینه زیادی صرف طراحی و همچنین لوگو سالن زیبایی خود نمی‌کنند. همین امر از نظر بازاریابی و جذب مشتری آن‌ها را با ضعف روبه‌رو کرده و به مرور مشتریان خود را از دست می‌دهند.
طراحی ورودی سالن مانند برخورد بار اول دو نفر به حساب می‌آید و اولین برخورد می‌تواند نقش مهمی در انتخاب فرد داشته باشد و همین مورد تاثیر بسزایی در انتخاب مشتری نیز دارد.

میز منشی را چگونه طراحی کنیم؟

میز منشی یا میز پذیرش دومین مکانی است که مشتری با آن برخورد دارد، برکسی پوشیده نیست برخورد پرسنل در وهله اول بسیار مهم است اما طراحی سالن زیبایی در این قسمت تاثیر بسزایی در جذب مشتری دارد. از نکاتی که باید در طراحی این بخش مد نظر باشد انتخاب نزدیک‌ترین مکان به در سالن زیبایی است.
ارتفاع و طراحی میز یکی از چالش‌های پیش‌رو طراحان است اما میز منشی باید طوری طراحی شود که علاوه بر حفظ فاصله بتوان صمیمیت لازم را میان منشی و مشتری ایجاد کرد از دیگر نکات حائز اهمیت در طراحی میز منشی استفاده از لوگو سالن زیبایی در آن است که به جذابیت میز نیز می‌افزاید.

نقش قسمت انتظار در طراحی سالن زیبایی

با توجه به شلوغ بودن سالن ممکن است مشتری زمان زیادی را در قسمت انتظار صرف کند. این قسمت باید طراحی دلنشین و آرام بخشی داشته باشد تا بتواند موجب آسودگی خاطر مشتری شده و انتظار بیش از حد باعث ناراحتی و عصبانیت او نشود. با توجه به شرایط آرایشگاه می توانید طراحی این قسمت را دوستانه با مبل های چند نفره و یا رسمی با صندلی های جدا انتخاب کنید.
معمولا قرار دادن روزنامه، مجله و بروشور های مربوط به لوازم آرایشی و نکات بهداشتی می تواند یکی از راه های بهتر کردن قسمت انتظار باشد. در برخی سالن های زیبایی حتی چای و دیگر نوشیدنی ها نیز در بخش انتظار سرو می شود.

 

مطالب مرتبط:

آتلیه طراحی سالن زیبایی پی‌ال‌پی

× با کارشناسان ما مشورت کنید