پاف مبل چیست و چه کاربردی در سالن زیبایی دارد؟

پاف یکی از متعلقات مبل بوده که به لحاظ ظاهری جایی برای تکیه دادن نداشته واز نظر ظاهری گرد یا مربعی طراحی می‌شود و در طول زمان کارکردهای متفاوتی در دکوراسیون منزل پیدا کرده است. پاف مبل معمولا پایه توکار ساخته شده و به عنوان نیمکت به عنوان بخشی از مبلمان، چارپایه یا میز قهوه استفاده می‌شود. پاف مبل برای اولین بار در دکوراسیون کاخ‌های عثمانی به‌کارگرفته شد و در زبان انگلیسی Ottoman گفته می‌شود که ریشه کلمه آن از عثمانی گرفته شده است.

امروزه پاف به چه عنوانی استفاده می‌شود؟

امروزه استفاده درست از پاف در منزل به عنوان بخش دکوری مبلمان است که معمولا با روکش پارچه‌ای یا چرمی طراحی و ساخته شده و از نظر شکل و ظاهر کارکردهای متفاوتی پیدا می‌کند، پاف مبل یا صندلی پاف برای نشستن در فضای مشترک استفاده می‌شود، به طور نمونه در لابی‌ها و اتاق‌های انتظار، پاف را طراحان دکوراسیون در نظر گرفته و یا در خانه به عنوان جاپایی برای استراحت به‌کار می‌برند، پاف‌ها با توجه به ابعادی که دارند معمولا به عنوان مکمل مبلمان استفاده شده و به راحتی فضای خانه کمک می‌کنند.

در کشورهای اروپایی و آمریکایی پاف مبل به عنوان میز قهوه نیز استفاده می‌شود، شاید در فیلم‌های آمریکایی دیده باشید که جلوی مبلمان پاف مبل در نظر گرفته شده که روی آن قهوه سرو شده و به عنوان بخشی از اتاق پذیرایی یا اتاق‌های دو نفره خودمانی و دوستانه استفاده شده است.

از دیگر کارکردهای پاف می‌توان به فضایی برای ذخیره‌سازی اشاره کرد، پاف مبل با توجه به طراحی آن این امکان را دارد تا درون آن خالی طراحی شده و این امکان را به کاربر بدهد تا به عنوان فضایی برای نگهداری ظروف پذیرایی یا بالشتک‌های استراحت استفاده کند.

انواع روکش پاف

همانطور که پاف‌ها از نظر ظاهری معمولا در گوشه و کنار مبلمان، ستون و دیوار خانه استفاده شده و شکل‌های مختلفی را شامل می‌شود، از نظر روکش نیز با توجه به سلیقه افراد متفاوت است، روکش پاف مبل به طور متداول چرمی و پارچه‌ای روکش شده و از این نظر تنوع بسیاری دارد زیرا با توجه به نوع کارکرد، شکل و روکش متفاوت بوده و در نهایت بی‌نهایت طرح پاف را ایجاد می‌کند.

پاف در سالن زیبایی

سالن زیبایی همانطور که پیش از این هم در مورد آن صحبت کردیم شامل بخش‌های مختلفی شده و پاف در دو فضا کاربرد دارد، طراحان پی‌ال‌پی در صورت انتخاب مشتری و متراژ سالن معمولا برای قسمت انتظار سالن زیبایی استفاده کرده و اگر قسمت پدیکور در نظر گرفته شده باشد برای پدیکوریست نیز از پاف استفاده می‌شود دلیل استفاده از پاف در این دو قسمت بستگی به فضا داشته و همچنین برای نمونه پدیکوریست برای اینکه باید زمان زیادی را روی صندلی نشسته است باید علاوه بر راحتی قدرت جابه‌جایی خوبی هم برای وی داشته باشد. همچنین طراحان پی‌ال‌پی با توجه به کلاسیک یا مدرن بودن فضا نیز می‌توانند در طرح، نقش و روکش پاف بهینه‌سازی لازم را انجام داده و بر اساس نظر و سلیقه مشتری تولید پاف‌ها را انحصاری نمایند.

در ادامه تعدادی از پاف‌های طراحی شده در پی‌ال‌پی استفاده شده در سالن‌های زیبایی را مشاهده می‌فرمائید.

× با کارشناسان ما مشورت کنید