چهار المان نوظهور در فضای آرایشگاه

کارشناسان طراحی پی‌ال‌پی با بررسی فضاهای آرایشگاهی بین المللی به این نتیجه رسیده‌اند که چهار المان جدید به ترند سالن‌های آرایشگاهی در دنیا تبدیل شده است. که با بررسی آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم در سالن زیبایی خود از آن بهره ببرید.

استفاده از فضاهای فلت

وقتی فضاها در مناطق بزرگ واقع می‌شوند، این کمک را به طراحان می‌کند تا بتوانند مناطق مختلف را هنرمندانه و زیبا تعریف کنند. همانطور که در دو تصویر زیر مشاهده می‌کنید سالن‌ها به صورت فلت و مسطح بدون زوائد اضافی است و این باعث می‌شود تا طراح بتواند بهترین ایده‌ها را به کار گیرد و حتی از قرینه نیز استفاده کند و فضا را با قراردادن آینه‌های مختلف در روبه‌روی یکدیگر سالن آرایشگاهی را بزرگتر جلوه دهد.

در این نوع از سالن‌ها به راحتی می‌توان ورودی سالن را با جذابیت بالا طراحی کرد و همانطور که در عکس دوم مشاهده می‌کنید قسمت ورودی و میز منشی سنگی آن به شکل زیبایی جداسازی شده و عملا نمای سالن در پشت سر منشی قرار می‌گیرد و این را در کنار هیاهو سالن در زمان کار قرار دهید و ببینید چه میزان به جذابیت آن می‌افزاید و مشتری را به خود جلب می‌کند.

فضای آرایشگاه

فضای آرایشگاه

رنگ آبی بعد از سیاه و سفید بیشتر استفاده شده است

گرچه روند عمده طراحی و اجرای دکوراسیون سالن زیبایی در سالی که گذشت بیشتر معطوف به رنگ‌های سیاه و سفید بوده اما رنگ مکمل امسال آبی بوده و بسیاری از سالن‌ها از رنگ آبی و سرمه‌ای استفاده کرده‌اند. این استفاده از رنگ آبی ممکن است در استفاده از تابلو‌ها یا دیوار و کف استفاده شده باشد. از این رو آبی و سرمه‌ای از رنگ‌های ترند سال ۲۰۲۱ در طراحی و اجرای دکور سالن آرایشگاهی به حساب می‌آیند.

فضای آرایشگاه

نقاشی‌های دیواری در سالن زیبایی

فضای آرایشگاه

هنگامی که سالن‌ها فضای دیوار بزرگ دارند و فضای بازی در آن دیده شده است، استفاده از نقاشی‌های دیواری را ترجیح داده‌اند کاری که در این خصوص در مطلب « ۴ نمونه از اینکه چگونه هنر می‌تواند به مشتریان کمک کند » در این خصوص توضیح داده و نمونه‌های بیشتری را به نمایش گذاشته‌ایم. نقاشی‌های دیواری از دیگر کارهایی است که بسیار طرفدار پیدا کرده و در طراحی دکوراسیون از آن استفاده کرد.

فضای آرایشگاه

اگر سالن خود را پیش از این طراحی کرده‌اید بهتر است برای ایجاد تنوع در سالن خود هم اکنون اگر دیوار بزرگی در سالن دارید برای تنوع هم که یک نقاشی دیواری را به آن اختصاص دهید.

استفاده از گیاهان در سالن زیبایی

گیاهان زنده به هر فضایی زندگی می‌بخشند، همچنین به زیبایی و طراوات محیط نیز کمک می‌کنند. در چند سال اخیر در کشور خودمان هم بسیار توجه ویژه‌ای به استفاده از گیاهان و همچنین فضای گیاهان در آپارتمان و البته محیط کار شده است، استفاده از گیاهان در سالن آرایشگاهی به محیط زندگی می‌بخشد و معمولا استفاده بسیاری از آن می‌شود.

در پایان سعی کنید بهترین استفاده از شرایط بکنید و سالن خود را به سالنی خاص تبدیل کنید و باید در انتخاب سالن به نکاتی همچون نقشه سالن، امکان استفاده از رنگ‌ها، نور و هر آنچه به زیبایی سالن کمک می‌کند فکر کنید. طراحان پی‌ال‌پی در کنار شما هستند تا بتوانید سالن خود را به فضایی بهتر تبدیل کنید و چینش دکوراسیون بهتری داشته باشید.

اینستاگرام مجموعه پی‌ال‌پی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *