چه تعداد از زنان در دوران قرنطینه مو خود را رنگ کرده‌اند؟

رنگ کردن مودر تحقیقی که از سوی موسسه گارنیر در ایالات متحده روی ۲۰۰۰ هزار خانم انجام شده است آن‌ها معتقدند در طول دوران همه‌گیری کرونا معتقدند ۴ سال پیش شده‌اند. در این بررسی نشان می‌دهد ۶۵ درصد از این زنان معتقدند بیش از حد طبیعی به دلیل استرس ناشی از کرونا پیر شده‌اند. در حقیقت ۵۲ درصد این زنان نیز معتقدند در قرنطینه بیشتر احساس پیری داشته‌اند. جالب است بدانید ۴۲درصد از این زنان اولین مو‌های سفید خود را برای اولین بار در دوران قرنطینه دیده‌اند.


مدل موی باب فرانسوی ترند این روزهای جهان


این تحقیق نشان می‌دهد یک سوم زنان مورد بررسی در طول قرنطینه مو‌های خود را در خانه رنگ کرده‌اند و از این تعداد ۸۰ درصد گفته‌اند هدف آن‌ها از رنگ کردن موهایشان تلاش برای از بین بردن سفیدی موهایشان بوده است. اما این شاید تنها دلیل این موضوع نبوده از این تعداد ۴۴ درصد دلیل دیگری نیز ذکر کرده‌اند که از میان آن می‌توان به خسته شدن از رنگ قبلی بوده یا به دنبال کاری برای انجام دادن در دوران قرنطینه بوده‌اند.
در این میان نکته دیگری نیز جالب توجه است از این تعدادی که موهای خود را رنگ کرده‌اند، ۸۰ درصد خودشان بدون کمک کس دیگری این کار را انجام داده‌‍اند. شاید برای بسیاری از بلاگرهای ایرانی جالب باشد که بدانند زنان مورد بررسی نحوه یادگیری رنگ کردن مو را از اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی دنبال کرده و آموخته‌اند. هرچند ممکن است این آمار قطعا برای ایرانیان نیز صدق خواهد کرد زیرا بیش از ۳۰ درصد زنان آموزش خود را از اینستاگرام فراگرفته‌اند.


سالن زیبایی خود را برای پساکرونا رنگ و لعاب دهید


پاتی اسلاتری مدیر مارکتینگ گارنیر برند آرایش بهداشتی در این خصوص گفته: حتی اگر ماه‌ها ما جلسات حضوری را با چت‌های ویدیویی عوض کرده‌ایم موهای زنان هم یکی از اولین مواردی است که دیگران بدان توجه می‌کنند و این ممکن است تجربه رنگ کردن مو در خانه یک عمل ترسناک به حساب بیاید.
هرچند بسیاری با از زنان مورد مطالعه با نظر پاتی موافق بودند اما ۲۸ درصد از این زنان اظهار داشتهند که فکر می‌کنند رنگ آمیزی موهایشان تغییر خوبی است زیرا قرار نیست به این زودی به محل کار خود برگردند. این برای زنان ایرانی خیلی صدق نمی‌کند زیرا به غیر از زمان ابتدایی کرونا دیگر قرنطینه کامل شکل نگرفت و بسیاری از زنان به زیبایی خود حتی در دوران کرونا نیز اهمیت دادند هرچند مطالعه دقیقی در این خصوص انجام نشده است.
جالب است بدانید مواردی که زنان را ترغیب به رنگ کردن موهایشان در دوران قرنطیه کند شامل: نمایان شدن ریشه‌ها مو (۵۳درصد)، رنگ مو قبلی کم رنگ و بی روح شده بود (۴۶ درصد)، قصد تغییر داشتند (۴۴درصد)، سالن‌ها تعطیل بود و موها نیاز به نگهداری داشته‌اند ( ۴۰درصد) و در نهایت ۳۲ درصد خسته شده بودند و می‌خواستند در دوران قرنطینه کاری انجام دهند.
اگر شما هم تجربه مشابهی داشته‌اید می‌توانید آن را با ما در صفحه اینستاگرام بیوتی به اشتراک بگذارید.

× با کارشناسان ما مشورت کنید