چگونه استرس را از بین ببریم و شادی بیشتری پیدا کنیم

به گفته انستیتوی ملی بهداشت روان ایالات متحده سلامت روان شامل بهزیستی عاطفی، روانی و اجتماعی است. این امر بر نحوه تفکر، احساس، عمل، انتخاب ارتباط با دیگران تاثیر می‌گذارد. سلامت روان بیش از فقدان یک بیماری روانی است و برای سلامتی و کیفیت زندگی شما ضروری است.

مراقبت از خود می‌تواند در حفظ و سلامت روان شما نقش داشته و در صورت ابتلا بیماری روانی نیز مراقبت از خود می‌تواند به درمان و بهبود شما کمک می‌کند.

استرس کشنده

استرس بسیار موذی است. شما را پرخاشگر، تهاجمی و اگر مداوم بوده و متوقف نشود، جسم، روح و معنویت شما را خراب می‌کند. هرچند استرس یک اتفاق معمول است اگرچه نمی‌توانید هر عامل استرس زا را از زندگی خود حذف کنید اما می‌توانید استرس خود را کنترل کرده و سلامتی خود را حفظ کنید.

این مهم است زیرا استرس مزمن می‌تواند باعث خستگی ذهنی، تحریک پذیری، بی‌خوابی، چاقی، بیماری پوستی، مشکلات قلبی، اضطراب، افسردگی و مشکلات دستگاه گوارش شود. این لیست به شما می‌گوید که شما در این عرضه در جهان تنها نبوده و نبرد فردی نیست و خیلی از انسان‌های اطرافتان از این موضوع رنج برده و در نبرد با استرس هستند.

وظایف منشی سالن زیبایی

حتی وقتی از تاثیرات جسمی و روانی استرس آگاه باشید، ممکن است از مراحل مختلف استرس، معروف به سندروم سازگاری عمومی بی اطلاع باشید. وقتی مراحل مختلف استرس و نحوه واکنش بدن را در این مراحل درک کنید، تشخیص علائم استرس مزمن در خود بسیار آسان‌تر خواهد بود.

وقتی این مطلب را در سال ۱۴۰۰ می‌خوانید، جهان مملو از وحشت، بیماری همچون کرونا و ویرانی اقتصادی و اجتماعی است. همان‌طور که هر روز از یک قتل جدید با خبر شده و شرایط اقتصادی بدی قرار داریم. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در حال حاضر بعد کلمه کویید ۱۹، کلمه استرس بیشتر از هر کلمه‌ای در جهان جستجو می‌شود، زیرا هر دو جهان را تحت تاثیر خود قرارداده‌اند.

استرس اختصاری است که برای توصیف چگونگی کنار آمدن با اثرات شرایط نامناسب از آن استفاده می‌کنیم، اساسا سه عامل اصلی در ایجاد استرس شامل پول، کار و مسکن است. این موارد جهانی و ثابت هستند، این برای شرایط امروز اقتصادی نیز نیست بلکه در بهترین زمان‌ها مهمترین عوامل استرس زا همین سه مورد هستند.

برای مقابله با این سه عامل استرس‌زا باید بدانیم نیازی به پرداختن عمق موضوع نیست. بدیهی است مسائل مربوط به پول می‌تواند فشارهای شگرفی ایجاد کند و باعث استرس شود. برای کار هم همینطور است و معمولا خانواده نیز غالبا در مواقع رکود اقتصادی و فاجعه بهم پیوسته بوده و یکدیگر را تشدید می‌کنند.

برای کنترل استرس سعی کنید خود را متمرکز کنید، به حواشی‌ها نپرداخته و بهتر است با کنترل شرایط از استرس خود کم کنید و بیش از آن‌که موضوعی مهم نباشد به آن نپردازید.

اینستاگرام مجموعه پی‌ال‌پی را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *