چگونه زیبایی طبیعی پوست حساس خود را حفظ کنیم؟/۱/

اگر شما دارای پوست حساسی هستید ممکن است قرمزی، سوزش، خارش یا پوسته پوسته شدن پوست خنود را تجربه کرده باشید. پیگیری روال زیبایی طبیعی برای پوست حساس می‌تواند کمی با آزمون و خطا همراه باشد زیرا همه افراد پوست یکسانی ندارند و ممکن است نسبت به هر چیزی واکنش متفاوتی از خود نشان دهد. اما ارزشش را دارد برای پوست خود تلاش کنید و راهی برای مراقبت از پوست خود پیدا کنید و بدون استفاده از مواد شیمیایی پوست زیبایی داشته باشید. این اقدام می‌تواند شما را در برابر واکنش‌های آلرژیک حفظ کند. در این راستا اگر توصیه‌های ما راهکار لازم برای پوست شما نبود حتما با دکتر پوست متخصص مشورت کنید.

۱/ برای کاهش تحریک پوست خد به دنبال محصولات بدون عطر باشید. اگر از حساس بودن پوست خود اطمینان دارید مهمترین اصل در این موارد این است که بدون محصولات بدون عطر باشید. عطرها باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک شده و پوست شما را ضعیف می‌کند.

 در این راستا باید این نکات را مدنظر قرار دهید:

  • به دنبال محصولاتی باشید که دارای حساسیت آزمایش شده بوده و مخصوص پوست حساس است.
  • محصولات بدون عطر معمولا طبیعی‌تر بوده و اسانس در آن استفاده نشده و اکثرا از عطر طبیعی بهره می‌برند.
  • سعی کنید پاک کننده‌ها و مرطوب کننده‌هایی را پیدا کنید که عطر و طعم ندارند.

plpbeauty.com

۲/ محصولاتی که پایه کرمی دارند را جایگزین لوسیون یا ژل کنید. کرم‌ها معمولا برای پوست‌های حساس تسکین دهنده و بهتر هستند. آن‌ها همچنین معمولا عطرهای کمتری دارند و مواد اضافه شده در آن کمتر ایجاد حساسبت پوستی کرده و برای پوست حساس بهتر است. بهتر است همانطور که به دنبال مرطوب کننده و پاک کننده هستید به دنبال محصولاتی در این حوزه باشید که پایه کرمی دارند.

در این راستا به موارد زیر توجه کنید:

  • کرم‌ها معمولا بافت ضخیم‌تری داشته و مرطوب‌تر هستند.
  • در بازار پاک‌کننده و مرطوب کننده‌های کرمی به وفور قابل دسترس هستند.

plpbeauty.com

۳/ از تونرهای دوری کنید زیرا می‌توانند پوست شما را تحریک کنند. در اکثر مواقع از تونرها برای صاف کردن ظاهر و رنگ پوست استفاده می‌شود. اگر پوستی دارید که حساس است از محصولات اینچنینی استفاده نکنید تا پوست شاداب‌تری داشته باشید. تونرها چون ممکن است حاوی موادی باشند که خشن است و رفتار ناملایمی با پوست دارند، پوست شما را خشک یا تحریک می‌کنند که این برای پوست حساس بسیار خطرناک است.

 

۴/ از مواد آرایش استفاده کنید که عاری از هرگونه رنگ و مواد نگهدارنده است. هنوز هم با پوست حساس می‌توانید آرایش کنید اما باید مراقب باشید از کدام محصول آرایشی استفاده می‌کنید. به عنوان مثال استفاده از پودرهای معدنی یک شرط مطمئن برای پوست‌های حساس است زیرا معمولا فاقد رنگ و مواد نگهدارنده است.

  • از ریمل‌های ضد آب استفاده نکنید. زیرا برداشتن آن در شب دشوار است و مجبور هستید از محصولاتی استفاده کنید که به پوست حساس شما آسیب می‌زند.
  • اگر می‌توانید از خط چشم مداد به جای خط چشم مایع استفاده کنید. خط چشم مایع معمولا با لاتکس ساخته می‌شود که یک ماده آلرژیک شناخته شده است.
  • لوازم آرایش قدیمی را دور بریزید زیرا موادی که منقضی شده است باعث رشد باکتری شده و به پوست آسیب می‌زنند. مواد آرایشی مانند ریمل و خط چشم مایع را بعد از ۳ ماه، لوازم آرایش مایع و سایه چشم را بعد از ۶ ماه و مواد پودری و رژ لب را بعد از ۲ سال جایگزین کنید.

plpbeauty.com

 

۵/ قبل از استفاده از هر محصولی آن را روی گردن یا آرنج خود امتحان کنید. در این موارد تا ۷۲ ساعت صبر کنید، تورم، خارش یا سوزش را در اطراف آن بررسی کنید اگر پوست حساس شما واکنشی نشان نداد، آن ماده برای پوست شما امن است. موادی مانند الکل، فندق، روغن اکالیپتوس، روغن نعنا و منتول تحریک کننده هستند و ممکن است پوست شما به آن حساس باشد.

 

× با کارشناسان ما مشورت کنید