چگونه خلاقیت را پرورش دهیم؟

مصاحبه خواندنی با لتفورد مربی خلاقیت

گاهی اوقات یک حرفه آنقدر منحصر به فرد است که باید عنوان شغلی خود را تعیین کنید. این همان کاری است که «جین لتفورد»، که سابقه تحصیلات ایتدایی دارد، زمانی که شروع به مربیگری شرکت‌ها در زمینه خلاقیت بین فرهنگی کرد، انجام داد. اما او همچنان در حال تعریف مجدد این اصطلاح است.

جین لتفورد: « مجمع جهانی اقتصاد خلاقیت را به عنوان مهارت شماره یک مورد نیاز در نیروی کار بر شمرده است. بیشتر مردم خلاقیت را هنری می‌دانند، اما من تعریف جدیدی از خلاقیت به عنوان فرآیند مشکل‌یابی و حل مسئله با ارتباط، ارزش و تازگی را ارائه می‌کنم. در حالی که مردم به فرهنگ به عنوان فرهنگ قومی یا ملی نگاه می‌کنند، من فرهنگ را به عنوان گروهی از مردم با ارزش‌ها، باورها و سیستم‌های تعریف شده؛ تعریف می‌کنم.»

پی‌ال‌پی بیوتی (اولین سایت جامع خدمات دکوراسیون آرایشگاهی، مدیریت و تاسیس آرایشگاه) : در این مطلب به مصاحبه مربی خلاقیت و خبرنگار سالن امروز را مطالعه می‌کنید که در خصوص خلاقیت در سالن‌های آرایشگاهی صحبت کرده‌اند.

خبرنگار: چگونه خلاقیت بین فرهنگی می‌تواند یک کسب و کار آرایشگاهی را به سمت تغییر سوق دهد؟
لتفورد: سالن‌های آرایشی و افراد در زمینه زیبایی بسیار خلاق هستند زیرا شما ایده‌های جدیدی تولید می‌کنید که منجر به سبک‌های جدید و گرایش‌های جدید می‌شود. اما وقتی به خلاقیت بین فرهنگی در دنیای آرایشگری فکر می‌کنم، چگونه می‌توانید یک قدم به عقب برگردیم و از دریچه جدید به حوزه خود نگاه کنیم؟ سال گذشته یک سال تلخ بود و مردم در حال کشف مجدد خود هستند. باید ببینیم چگونه صنعت زیبایی با هدف مردم هماهنگ شده و از تخصص خود برای کمک به مشتریان برای باز آفرینی خود استفاده می‌کند؟

خبرنگار: نقش صاحب آرایشگاه‌ها در پاک کردن تعصبات خود و باز کردن خلاقیت چیست؟
لتفورد: زیبایی کار من این است که همه این‌ها بر اساس عصب شناسی، روانشناسی و آموزش است. من می‌خواهم مردم بفهمند وقتی به گروه‌ها می‌آیند و خودشان را دوباره تعریف می‌کنند، در مغزشان چه می‌گذرد. اگر انسان هستید و مغز دارید، قطعا تعصب هم دارید. یک سوگیری و در درجه بالاتر یک تعصب، می‌تواند تفکر ما و سایر راه‌های درک چیزها را مسدود کند. سالن‌هایی که توسط افرادی اداره می‌شوند که که به طور هدفمند خود را در موقعیت‌های ناراحت کننده قرار می‌دهند که جدید است قطع بدانید آنجا هستند تا یاد بگیرند و کنجگاو باشند.
باید بدانیم که جمعیت شناسی در حال تغییر است و همانطور که تغییر می‌کند نیازها نیز تغییر خواهد کرد و سبک‌ها و روندها نیز تغییر خواهند کرد. صاحبان آرایشگاه‌ها که از جنبه‌های خلاقانه بین فرهنگی آگاه هستند در خط مقدم این شرایط هستند.

 

خبرنگار: آیا می‌توانید یکی از تمرین‌هایی را که در کارگاه‌های آموزشی انجام می‌دهید را به اشتراک بگذارید؟
لتفورد: من با میچ کوهن نوسینده اثر میلیاردر خودساخته نشستم، او ۲۰ میلیاردر را مطالعه کرده بود و به دنبال ویژگی‌های تفکر مشترک در بین آن‌ها بود و اولین ویژگی مشترک آن‌ها تخیل همدلانه بود. بنابراین واقعا آموزش تخیل بسیار مهم است. یکی از تمرین‌هایی که انجام می‌دهم به ایده سوگیری وابسته است، من از مردم می‌خواهم چشمان خود را ببندند و تصور کنند که به خانه می‌روند، اما به آن‌ها نقش‌های متفاوتی می‌دهم. برای افرادی که شش ماهه اول سال به دنیا آمده‌اند نقش خریدار احتمالی خانه را می‌دهم و برای متولدین شش ماه دوم نقش سارق را می‌بخشم. این واقعا نشان می‌دهد که چکونه دیدگاه‌های متفاوت نحوه نگاه شما به چیزی را کاملا تغییر می‌دهد.

خبرنگار: از نظر تو چگونه یک صاحب سالن آرایشگاهی می‌تواند به کارمند کمک کند دیدگاه خود را تغییر دهد؟
لتفورد: تغییر دیدگاه یک مهارت است و می‌توان آن را توسعه داد. اولین قدم این است که ببینیم آیا مردم حتی برای این نوع توسعه آماده هستند یا خیر. نکته اصلی این است که افراد را برای جایی که هستند جریمه نکنید، اما بدانید که اگر آموزش ببینند و کار را انجام دهند می‌توانند رشد کنند. برخی افراد هستند که در سال‌های شکل‌گیری خود به خاطر تفکر خلاق و شایستگی فرهنگی در معرض دید زیادی قرار گرفته‌اند. آن‌ها در اطراف افرادی با تجربیات مختلف بوده‌اند. آن‌ها ممکن است سفر کرده باشند، ممکن است در تجربیاتی قرار گرفته باشند که در آن باید کمی ریسک کنند. برخی افراد این رشد را داشتند و برخی دیگر خیر. آگاه بودن و آگاهی از آن اولین قدم است، سپس به آرامی فرصت‌های بیشتری را اضافه کنید که به آن‌ها تجربیاتی جدیدی ببخشید. مانند رفتن به کنفرانس‌هایی که هم در زمینه کاری خود و هم در خارج از آن تجربیات جدیدی را کسب کنند.

خبرنگار: چگونه می‌توانید تیم خود را به سمت خلاقیت بیشتر سوق دهید؟
لتفورد: نکته‌ای که در مورد خلاقیت وجود دارد این است که ایده‌ها دیوانه‌وار و جسورانه همان ایده‌هایی هستند که توپ را به سمت ایده‌های خلاقانه‌ای که می‌توانید اجرا کنید می‌اندازند و شروع می‌کنند. ما باید خودمان این آزادی را بدهیم که واقعا بزرگ و دیوانه‌وار فکر کنیم. به کارمندان خود زمان دهید تا فکر کنند، این موضوع بسیار بزرگ است. هنگامی که آن‌ها در حال رویاپردازی هستند، فکر نکنید که فقط زمان را تلف می‌کنند، شبکه‌های نوآوری آن‌ها، در واقع روشن است.
من یک مدافع بزرگ برای هنز هستم. آدام گرانت یک روانشناس سازمانی است که به برندگان برتر جایزه نوبل در علم نگاه کرد و فهمید ۸۰ درصد آن‌ها پیشینه عظمی در هنر داشتند. دلیل مهم بودن هنرها این است که مهارت‌های مشاهده‌ای شما را تقویت می‌کند، مهارت‌های شما را برای تغییر دیدگاه و مهارت شما را برای تشخیص الگو و تفکر الگو تقویت می‌کند. جورج واشینگتن که یک ماجراجو و گیاه شناس بزرگ بود در عین حال موسیقی‌دان و نقاش بزرگی هم بود. بنابراین به مردم می‌گویم که در کلاس رقص شرکت کنند یا در کلاس‌های هنری بروند و این نکته را بدانند که بدن ابزار فکر است. بله، این سرگرم کننده است اما شما همچنین مغز خود را آموزش می‌دهید تا چیزهایی را که دیگران از دست می‌دهند را ببینید.

 

 

× با کارشناسان ما مشورت کنید