چگونه چیدمان سالن زیبایی بی نقصی داشته باشیم؟

وقتی زمان انتخاب چیدمان سالن زیبایی فرا می‌رسد، در این راستا می‌توان موارد زیادی را در نظر گرفت. شما می‌توانید به دنبال فضای بیشتری برای توسعه تجارت خود باشید یا بخواهید طرح فعلی خود را تازه کنید تا جلوه‌ای تازه به آرایشگاه خود بدهید. این که شما به دنبال فضای سالن برای اجاره مناسب شروع جدید هستید یا به دنبال بازسازی کامل سالن برای بهینه سازی فضای خود و تقویت روحیه کارکنان هستید، چیدمان سالن زیبایی می‌تواند نقش اساسی در هدف شما ایجاد کند.

این مقاله هر آنچه نسبت به اجرای دکوراسیون و چیدمان سالن زیبایی لازم را به شما خواهد آموخت. برای استفاده هرچه بهتر و به حداکثر رساندن فضا و بهینه‌سازی چیدمان کف سالن گرفته تا چیدن تجهیزات که سالن زیبایی ساده و منسجمی را ایجاد می‌کند همه بیان خواهد شد.

چگونه چیدمان سالن زیبایی می‌تواند کسب و کار آرایشگاهی را بهبود ببخشد؟

اگر از خود می‌پرسید که چیدمان سالن زیبایی بهینه برای آرایشگاه، چه کاری می‌تواند انجام دهد، در اینجا برخی از مزایای زیادی که چیدمان بهتر می‌تواند برای سالن شما ایجاد می‌کند، آورده شده است.

فضایی برای خدمات جدید ایجاد کنید

چیدمان بهینه سالن به شما این امکان را می‌دهد که از فضای خود به طور حداکثری استفاده کنید. با فضای جدیدی که در سالن خود پیدا می‌کنید، می‌توانید آن مناطق را به ارائه خدمات جدید اختصاص دهید یا در لاین‌های موجود سالن خود تعداد را بالا ببرید و بتوانید مشتریان بیشتری را جذب سالن کنید.

تقویت روحیه کارکنان

اگر پرسنل سالن زیبایی شما در سالنی کار می‌کنند که چیدمان سالن زیبایی آن مناسب و متنوع است، به احتمال زیاد از سرکار آمدن هیجان زده و خوشحال هستند. یک محیط سازماندهی شده با یک جریان منطقی می‌تواند برای روحیه آرایشگران شما معجزه کند.

مشتریان خود را راحت کنید

آخرین کاری که مشتریان آرایشگاه می‌خواهند انجام دهند این است که هنگام بازدید از سالن زیبایی شما احساس تنگی کنند. با بهبود چیدمان سالن زیبایی می‌توانید فضای بیشتری برای اولویت بندی راحتی مهمانان خود ایجاد کنید. خرید مبلمان مناسب و شیک برای پذیرایی را برای سالن در نظر بگیرید، مشتریان از انتظار لذت ببرند تا محصولات خرده فروشی در سالنتان را بهتر دیده و خریداری کنند.

تغییرات را به سالن خود هدیه بدهید

طراوت و بازسازی پلان آرایشگاه باعث می‌شود فضا فورا تغییر کرده و شکل جدیدی به خود بگیرد. شاید لاین‌های جدید بتوانند فضای بیشتر و محیط کار بهتری را برای آرایشگران فراهم کند. مشتریان نیز از استایل جدید سالن زیبایی شما لذت خواهند برد.

آیا چیدمان سالن زیبایی خود را تغییر دهیم؟

این که آیا از فضای فعلی خود الهام نگرفته‌اید یا کسب و کار آرایشگاهی خود را درهم شکسته می‌بینید یا به فضای بیشتری نیاز دارید، یک طرح جدید از چیدمان سالن زیبایی می‌تواند به راحتی به آرایشگاه شما چهره بدهد، بهره‌وری را افزایش داده و رشد را تطبیق دهد.

در ادامه سوالاتی مطرح می‌شود که باید آن‌ها را از خودتان بپرسید تا به این امر برسید که آیا نیاز به تغییر چیدمان سالن خود نیاز دارید یا خیر؟

آیا از طرح فعلی از نظر درآمدی، تخصص و دیگر جوانب پیشی گرفته‌ایم؟

آیا در سالن خود به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارم؟

آیا حرکت برای آرایشگران و مشتریان من در سالن دشوار است؟

چه بخش‌هایی از چیدمان سالن زیبایی من در حال حاضر به خوبی کار نمی‌کند؟

در مورد دیگر چیدمان سالن زیبایی‌ها چه ویژگی‌هایی را دوست دارم؟

آیا این ویژگی‌ها می‌توانند برای سالن من نیز کار کنند؟

آیا پرسنل آرایشگاه من این چیدمان سالن زیبایی را دوست دارند؟

آیا طرح فعلی تکمیل کننده روندکار آرایشگران من هست؟

برخی از جنبه‌های چیدمان کدام است که می‌تواند به نفع آرایشگران من باشد؟

کدام قسمت‌ها را می‌توان جابه‌جا کرد و بهبود بخشید؟

آیا کسب و کار من از نظر رشد، فضا و توانایی ارائه خدمات جدید از طرح جدید سود می‌برد؟

دوست دارم سالن زیبایی من چه شکلی باشد؟

مواردی که باید هنگام انتخاب چیدمان سالن زیبایی جدید در نظر بگیرید:

تنظیم مجدد چیدمان سالن زیبایی شما می‌تواند به سادگی جا‌به‌جایی در بخش‌های سالن شما را به اندازه کافی بهتر کند. اما چه چیزی برای شما بهتر است؟ در اینجا برخی از ملاحظات مهم که هنگام تعیین نحوه بهبود و انتخاب چیدمان جدید برای سالن خود را باید رعایت کنید وجود دارد که به بیان آن می‌پردازیم:

تعیین بودجه: این که آیا سالن شما نیاز به لاین جدید یا یک بازسازی کامل دارد، داشتن یک بودجه کامل برای طراحی مجدد و چیدمان سالن زیبایی بسیار مهم است. تعیین بودجه به شما این امکان را می‌دهد که ببینید نیاز به یک طراح داخلی دارید یا خیر؟

برای این موضوع می‌توانید و برآورد هزینه مورد نیاز همین الان می‌توانید با کارشناسان پی‌ال‌پی در تماس باشید ما برای شما راهکارهای مناسبی داریم…

فهرستی از نیازها و خواسته‌ها تهیه کنید: همانطور که به سوالات بالا پاسخ دادید، احتمالا تصور خوبی از ظاهر اتاق آرایش خود ندارید و اقدامات لازم و موارد مورد نیاز خود را لیست کرده‌اید و در واقع سالن زیبایی جدید خود را تصور کرده‌اید. تهیه لیستی از نیازها و خواسته‌های سالن شما مفید خواهد بود.

از یک شرکت معماری و طراحی تخصصی سالن زیبایی بهره بگیرید: کار طراحی سالن زیبایی امری تخصصی است، این بدان معناست که حتی یک شرکت طراحی داخلی خانه هم شاید نداند فضای تخصصی و عملکردی در سالن زیبایی چگونه است. از این رو بهتر است با کسی کار کنید که پیش از این تجربه این کار را داشته باشد

نمونه طراحی و اجرای سالن زیبایی

در مورد زمان بندی پروژه برنامه‌ریزی کنید: وقتی برنامه‌ریزی برای جنبه‌های دیگر تغییر چیدمان سالن زیبایی خود را شروع کردید، باید زمانبندی لازم را در نظر داشته باشید. زیرا طولانی شدن تغییر چیدمان می‌تواند برای شما هزینه‌های اضافی در بر داشته باشد. مگر اینکه بتوانید کلید چیدمان خود را در ساعات تعطیلی یا روزهایی که آرایشگاه شما بسته است در اختیار تیم پیمانکار قرار دهید، این کار ممکن است بر کسب و کار شما تاثیر منفی داشته باشد. در صورت نیاز به تعطیلی سالن برای چند روز، حتما برای خود زمان تعیین کنید، ما در شرکت پی‌ال‌پی با توجه به شرایط کشور به شما برای انجام پروژه زمان تعیین می‌کنیم.

در مجموعه پی‌ال‌پی چیدمان به این صورت است که پس از عقدقرارداد طراحی ابتدا سالن زیبایی شما اندازه‌گیری شده سپس پلان آن استخراج شده و بر اساس نیاز و درخواست شما چینش تجهیزات در فضای دو بعدی صورت گرفته و در نهایت برای دستیابی به جزئیات بیشتر طراحی سه‌بعدی انجام شده و قیمت آن نیز بر اساس متراژ سالن برآورد خواهد شد…

اینستاگرام مجموعه پی‌ال‌پی

× با کارشناسان ما مشورت کنید