کسب و کار آرایشگاهی در دوران پساکرونا

کسب و کار آرایشگاهی در دوران کرونا دچار ضرر بسیاری شده است، تعطیلی‌های پی‌‌درپی، پروتکل‌های دست و پا گیر و همچنین خرید تجهیزات ضدعفونی کننده همه باعث شده هزینه‌های این کسب و کار بالا رفته و آرایشگاه‌ها یک سال پر چالش را پشت سربگذارند. آیا این موضوع پایان راه است؟

با تلاش برای پیدا کردن واکسن ویروس کرونا دیر یا زود این موضوع تحقق خواهد یافت و زندگی به روال عادی خود بازخواهد گشت و به نظر می‌رسد این شرایط موقتی باشد. هرچند از رشد مرگ و میر ناشی از کرونا همه دچار درد و ناراحتی هستیم اما باید برای دوران بعد از کرونا نیز برنامه داشته و هرگز این شرایط نباید به ناامیدی منجر شود.

کسب و کار آرایشگاهی هیچوقت تعطیل دائمی را تجربه نخواهد کرد زیرا همه انسان‌ها به ظاهر خود اهمیت داده و قطعا مشتری بالقوه برای همین دوران و حتی بعد از کرونا هم وجود دارد اما باید توجه داشت که رقابت بر سر جذب مشتری سنگین‌تر از گذشته بوده چون شرایط اقتصادی، سطح درآمدی و البته خدمات با کیفیت بسیار در انتخاب مشتریان موثر خواهد بود. از همین رو از الان برای بعد از کرونا باید برنامه‌ریزی لازم را داشت.

کیفیت خدمات بالا، تجهیزات مناسب و چشم‌نواز، قیمت مناسب و نظافت یک کسب و کار آرایشگاهی در دوران پسا کرونا بسیار پر اهمیت خواهند شد زیرا مشتریان به نظافت وسواس گونه عادت کرده‌اند و همچنین تجهیزات مناسب و راحتی در سالن زیبایی برای آن‌ها بسیار مهم‌تر از قبل شده و از همه مهم‌تر کیفیت خدمات سالن در کنار قیمت آن با توجه به درآمد افراد نقش مهمی در کسب مشتری برای سالن آرایشگاهی تعیین می‌کند.

آموزش و بالا بردن مهارت پرسنل آرایشگاه

پرسنل

بهترین راه برای دوران پساکرونا برنامه‌ریزی در این چهار مورد بالاست، کیفیت خدمات به پرسنلی است که به خدمت گرفته‌اید، سعی کنید اگر مهارت لازم را ندارند در این دوران که مشتریان کمتری نسبت

 به قبل دارید آن‌ها را آموزش دهید، آموزش پرسنل در این دوران در واقع سرمایه‌گذاری برای آینده به حساب می‌آید.


مانیکور در سالن زیبایی


قیمت مناسب خدمات آرایشگاهی

رقابت در دوران پساکرونا اوج خواهد گرفت این موضوع قطعی به نظر می‌رسد و از الان یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در کنار نیروی پرسنل کاربلد قیمت مناسب است. این بدان معنی نیست که قیمتی با ضرر در اختیار مشتریان قرار دهید زیرا بهترین کیفیت در کنار قیمت به صرفه می‌تواند به رشد مشتریان کمک کند و رشد مشتری در نهایت به سود بیشتر ختم خواهد شد.

نظم و نظافت محیط آرایشگاهی

سعی کنید تجمع در سالن زیبایی در دوران پساکرونا نداشته باشید و با نظم در وقت‌دهی مشتریان را به سالن خود دعوت کنید این موضوع باعث می‌شود ناخودآگاه روال نظم و فاصله‌گذاری که در دوران کرونا رعایت شده در بعد از آن نیز ادامه پیدا کند. این نظم و نظافت و همچنین خلوتی محیط آرایشگاهی که مشتریان در این دوران عادت کرده‌اند به وفاداری مشتریان سالن زیبایی کمک شایانی خواهد کرد.

تجهیزات آرایشگاهی و دکوراسیون سالن زیبایی

یکی از عواملی که شاید در دوران پیش از کرونا بدان توجه نداشته‌اید چیدمان تجهیزات سالن‌ زیبایی یا نوع تجهیزات است یا اگر توان و متراژ سالن زیبایی جوابگوی دکوراسیون سالن زیبایی باشد آن را دکور کنید. مهم‌ترین اصل در فضای سالن زیبایی انتخاب تجهیزات هماهنگ و چشم‌نواز با کیفیت بالاست که هم در واقع یک رخت جدید در دوران پساکرونا داشته باشید که مشتریان را جذب کرده و همچنین می‌توانید با چینش دوباره تجهیزات آرایشگاهی خود با کمک یک تیم حرفه‌ای با حداقل هزینه ممکن به فضای عملکردی خود جان تازه‌ای بخشیده یا حتی برای رشد مشتریان یک بخش جدید به سالن خود اضافه کنید.


تصاویر پروژه‌های اجرا شده در مجموعه پی‌ال‌پی


در این راستا مجموعه ‌پی‌ال‌پی با تجربه بیش از ۱۵ سال کار تخصصی در حوزه دکوراسیون سالن زیبایی و تولید تجهیزات آرایشگاهی می‌تواند مشاور خوبی برای دوران پسا کرونا در کنار شما باشد.

از امروز به فردای کسب و کار آرایشگاهی خود فکر کنید و آن را رشد دهید…

برای ارتباط بهتر و دائمی با اینستاگرام بیوتی پی‌ال‌پی را دنبال کنید

× با کارشناسان ما مشورت کنید