۶ عامل برای داشتن سالن زیبایی شاد برای مدیران آرایشگاه‌ها

سالن‌های حرفه‌ای سخت کار می‌کنند و هر کسی که در آن سخت کار می‌کند در یک سالن خوب کار می‌کند. دلیل اول که یک حرفه‌ای به محل کار دیگری می‌رود معمولا به دلیل استرس ارائه خدمات به مشتریان در یک سالن بد است. شما نمی‌توانید برای مدت طولانی آنچه را که وجود ندارد را جعل کنید. یک سالن زیبایی متشکل از سلایق و افراد مختلف با شخصیت‌های مختلف است که احتمال درگیری در آن بسیار واقعی است.
گردش کارکنان بسیار گران قیمت است. در مشاغلی که رقابت شدید است و منفعت آن به خدمات مشتری بستگی دارد، باید دقت لازم را داشته باشند، صاحبان سالن‌های زیبایی باید امنیت یک سالن خوب را ارائه دهند تا نگرش تیم آن نیز بهبود یافته و کارکنان شادتری داشته باشند. فشارسنج بارز شادی کارکنان در مکان استراحت آن‌ها خود را نمایان می‌کند. اتاق استراحت جایی است که کارکنان با غذا خوردن، استراحت کردن و رنگ و لعاب آن سرخورگی یا رضایت خود را اعلام می‌کنند.
حالا نکاتی را بررسی میکنیم که نشان دهنده چیزی است که کارکنان را شاد یا نفرت را در آنان بیشتر می‌کند را مرور می‌کنیم. یکی از اعضای تیم آرایشگاه شما که هرگز خوشحال نیست و باعث ایجاد مشکل در سایر اعضای تیم و مشتریان می‌شود، می‌تواند یکی از دلایل منفی نگری در سالن باشد. شخصیت‌های منفی به آرایشگاه، تیم و مشتریان شما آسیب می‌زند.

چک لیست سریع برای داشتن سالن زیبایی شاد برای مدیران و سرمایه‌گذاران :

۱٫نمونه اخلاق و حرفه‌ای گری باشید: هرگز انتظار نداشته باشید که کارکنان بهتر از شما رفتار کنند. مدیرانی که سیاست‌ها را نقض می‌کنند، آشکارا سطح عملکرد کل سالن را کاهش می‌دهند. این فقط شما را عذاب می‌دهد.
۲٫مثل یک دیو برخورد نکنید: عضوی از تیم که با مشتریان گسترده‌ای که می‌خواهد شرایطی را برای اشتغال در سالن تعیین کند، نیاز به فروتنی دارد تا به آن‌ها نشان دهد.
۳٫سالن را بی عیب و نقص نگه‌دارید: نظافت اولین نشانه از حرفه‌ای بودن است، همه را ملزم به پیروی از نظافت کنید و این شعار را تکرار کنید:« هر چه تمیزتر به نظر برسید، بیشتر درآمد خواهید داشت»
۴٫تلاش خود را برای ساخت سالن نشان دهید: کارکنان عاشق دیدن کار مدیر برای جذب مشتری بیشتر، تبلیغ در رسانه‌های اجتماعی، ایجاد نمایشگاه در سالن زیبایی و خرید محصولات شیک و جشن گرفتن هستند.
۵٫برای جلسات سالن به خوبی آماده شوید: تظاهر نکنید، هیچکس دوست ندارد برای جلسه بماند، اگر شما نیز آمادگی ندارید این باعث عصبانیت تیم می‌شود. بحث را با اخبار عالی و مزایای روشن برای کارکنان باز کنید. جلسات را با لیست از اقدامات عملی که برای پیگیری قرار داده‌اید به پایان برسانید و برنامه مشخص و عملی برای جلسات داشته باشید.
۶٫همیشه حقیقت را بیان کنید: اگر همیشه حقیقت را بیان کنید دیگر نیازی به پیگیری آنچه می‌گویید نخواهید داشت، غیر ممکن است که همه را راضی کنیم یا آنچه را که واقعیت دارد پنهان کنیم.

با این موارد می‌توانید پرسنل حرفه‌ای خود را راضی نگه داشته و کار خود را انجام داده باشید و تنها به فکر آینده سالن و رشد آن باشید و از داشتن پرسنلی دلسوز، آرام و وفادار مطمئن باشید.

منبع: SALONTODAY

بیشتر بخوانید:

۵ نکته برای زندگی سالم از زبان زلانا

معرفی سبک نئوکلاسیک + نمونه سالن آرایشگاهی

۴ ترفند برای افزایش درآمد آرایشگاه

× با کارشناسان ما مشورت کنید