۶ اشتباه رایج مدیران سالن زیبایی

  مدیریت ناصحیح پرسنل سالن زیبایی

در هر کار گروهی تک تک اعضاء برای موفقیت نقش ایفا می کنند. شما به عنوان مدیر یک سالن زیبایی مسئولیت بزرگی بعهده دارید و باید کادر حرفه ای را گرد هم جمع کنید. پرسنل سالن زیبایی هم باید در رشته کاری خود متخصص باشند و هم حرفه ای رفتار کنند، رفتار حرفه ای با سایر همکاران و مشتریان و…این را فراموش نکنید که بخش زیادی از رضایت مشتریان شما در گرو کار و رفتار پرسنل شماست. مدیر سالن زیبایی علاوه بر استخدام بهترین ها باید با ایجاد انگیزه در پرسنل آرایشگاه و ایجاد محیط رقابتی و سالم در حفظ و نگهداری پرسنل  هم فعال عمل کند.

 

 صرف هزینه های کلان برای محصولات برند

بسیاری از کارخانه ها و شرکت های محصولات آرایشی برای محصولات خود تبلیغات بی شماری انجام داده و یکی از بزرگ ترین هدف های آن ها سالن زیبایی و مدیران تاثیر گذار این سالن هاست. اما حقیقت این است که شما به عنوان یک فرد متبحر باید هزینه های خود را مدیریت کرده و با صرفه جویی در خرید چنین محصولاتی در مصرف هزینه ها هم صرفه جویی کنید.علاوه بر آن می توانید به جای خرید چنین محصولات و انبار کردن آن ها به میزان احتیاج خود خرید کنید و در مرحله اول کیفیت محصولات آرایشی را مد نظر قرار دهید.

 عدم تمرکز بر روی خرید وسایل جدید

با پیشرفت تکنولوژی وسایل و محصولات به روزتری وارد بازار شده و بسیاری بر این باورند که همیشه باید برای سالن زیبایی خود از این محصولات جدید استفاده کنند. این در حالی است که درآمد ثابت یک سالن زیبایی از کارهای ساده ای مانند اپیلاسیون و مانیکورها و اصلاح و ابرو هستند. بنابراین قبل از خرید هر محصول جدیدی ابتدا نیاز مشتری ها را در نظر گرفته و با تخمین میزان مصرف مشتری و با احتساب سود منطقی محصول، دستگاه مورد نظر را خریداری کنید.

 دادن تخفیف نامعقول

گاهی اوقات که تعداد مشتری های یک سالن زیبایی پایین می آید، دارندگان سالن ها نگران شده و به صورت مداوم و بدون فکر تخفیف هایی ارائه می دهند. این در حالی است ارائه چنین تخفیف هایی باید با تفکر و تامل فراوان بوده و ارائه چنین تخفیف هایی در بلند مدت باعث می شود که مشتری ها فکر کنند که کیفیت سالن زیبایی شما به اندازه ای که باید باشد، نیست.بنابراین برای سالن خود برند مشخصی ساخته و با ارائه خدمات بهتر و کیفیت بالاتر اعتبار کسب کنید.

نکات مهم برای راه اندازی و افزایش مشتری سالن زیبایی

 تبلیغات موثر

در گذشته که تعداد سالن های زیبایی کمتر بوده و تبلیغات هم به اندازه امروزه رواج نداشت، انتخاب سالن زیبایی برای مشتری ها ساده تر بود. اما امروزه مشتری ها با حجم بالایی از تبلیغات آرایشگاه ها  روبرو شده و انتخاب های بیشتری هم نسبت به گذشته دارند. به علاوه همه سالن ها نیز برای جذب مشتری دست به تبلیغات بیشتری می زنند.اما محل تبلیغ هم مهم است. به همین دلیل سعی کنید تا تبلیغات خود را در مکان هایی انجام دهید که تعداد افراد بیشتری به آن دسترسی دارند و گاها با ارائه کوپن های تخفیف در این مکان ها مشتری ها را تشویق کنید. در مقالات بعدی حتما در زمینه تبلیغات موفق سالن زیبایی بیشتر صحبت می کنیم.

 اهمیت ندادن به مشتری های قدیمی

بسیاری از سالن ها سعی دارند که مشتری های جدید جذب کرده و از مشتری های قدیم خود غافل می شوند. پس یاد بگیرید که از هر مشتری خود نتیجه گرفته و با ارائه خدمات مناسب مشتری های تان را همیشه حفظ کنید. زیرا همین افراد می توانند برای شما مشتری های جدیدی جذب کنند. این در حالی است که بسیاری اوقات تبلیغات نمی توانند چنین مشتری های وفاداری برای شما جذب کنند.به علاوه از مشتریهای خود بخواهید که خدمات شما را رتبه بندی کنند و در صورتی که در این خدمات مشکلی دیدید، آن را به سرعت رفع کنید.

منبع

× با کارشناسان ما مشورت کنید